Šogad Būšnieku ezerā smagākā noķertā zivs bijusi 7,2 kg līdaka

1599
Autors: SXC
Autors: SXC

Ventspils laivu bāze, kas atrodas pie Būšnieku ezera, noslēgusi šī gada sezonu. Bāzes apsaimniekotāji informē, ka Būšnieku ezers joprojām ir iecienīta makšķernieku un citu atpūtnieku vieta, un laivu bāzes apmeklētāju skaits šosezon būtiski nav mainījies.

Šosezon laivas vairāk nomājuši makšķernieki nekā citi atpūtnieki. Esot pat kāda kompānija no Kolkas, kas uz Būšnieku ezeru makšķerēt brauc regulāri – divas reizes mēnesī. Lielākā noķērtā zivs šogad Būšnieku ezerā bijusi 7,2 kg smaga līdaka, ko kādam makšķerniekam izdevies noķert pašā sezonas sākumā, savukārt nesen, kādā no pēdējām siltajām šī gada vasaras dienām noķerta 4,9 kg smaga līdaka. Zinātāji lēš, ka Būšnieku ezerā mītot arī ļoti daudz līņu, taču tos esot grūti noķert. Daudzi makšķernieki izvēloties spininga makšķerēšanu.

Citi apmeklētāji šogad laivu bāzi apmeklējuši apmēram tik pat daudz, cik iepriekšējos gados, taču pārsvarā tie bijuši vietējie. Mazāk šogad bijuši tūristi no ārzemēm.

Laivu bāze atrodas tikai dažu kilometru attālumā no Ventspils centra, un šeit var ne tikai iznomāt dažādas ietilpības laivas, bet arī tāpat vien atpūsties pie dabas, piemēram, sarīkojot pikniku, jo šeit ierīkota gan nojume, gan ugunskura vieta. Iznomājot laivu, visiem laivotājiem tiek izsniegtas drošības vestes.

Savukārt makšķerēšanas entuziastiem jāatgādina, ka laivu bāzē netiek pārbaudītas makšķernieku atļaujas, taču makšķerniekiem tādām ir jābūt. Arī šogad pāris makšķernieku tikuši pie sodiem.