Ventspilī pirmoreiz notiks pārsteidzošās mūzikas festivāls

0
388

Šī gada novembrī, laikā no 8. līdz 10.novembrim, Ventspilī pirmoreiz notiks pārsteidzošās mūzikas festivāls Ecstatic Music Ventspils, pastāstīja Kurzemes filharmonijas pārstāve Antra Lācberga.

Sadarbībā ar Kaufman Music Centre Ņujorkā un komponistu Džadu Grīnsteinu , Ventspils kļūs par festivāla Ecstatic Music Latvijas filiāli. Tas nozīmē, ka festivāls, kas Ņujorkā notiek kopš 2011. gada turpmāk kļūst par ikgadēju novembra mēneša tradīciju arī Ventspilī.

Kā stāsta Lācberga, ja latviski tulkots uz “ekstātiskās mūzikas festivāls” nosaukums varētu šķist neviennozīmīgs, tad visai precīzi tā būtību raksturo epitets “pārsteidzošā mūzika” un kuratora Grīnsteina paustais: “Kad māksliniekiem uzdodu jautājumu par to, ko viņi gribētu izdarīt tādu, ko nav darījuši nekad iepriekš, festivāla koncerti sniedz atbildes uz šo jautājumu!”

Šisir vienīgais festivāls Ņujorkā, kas pilnībā veltīts robežu starp žanriem nojaukšanai un starpdisciplināru sadarbību veicināšanai. Tas allaž sniedz jaunas iespējas un pieredzi gan klausītājiem, gan dalībniekiem.

Festivāls Ventspilī trīs vakarus nedēļas nogalē piedāvās priekšnesumus, kas piedzīvoti kādā no iepriekšējiem festivāliem Ņujorkā, kā arī jaunu, īpaši Ventspilij veidotu programmu.

Pirmā pārsteidzošās mūzikas festivāla Ecstatic Music Ventspils mūziķi tiks izziņoti jau tuvākajā laikā un līdz ar paziņojumu tiks uzsākta arī biļešu tirdzniecība uz gaidāmajiem festivāla koncertiem. Abonements visu trīs koncertu apmeklējumam būs pieejams par izdevīgāku cenu.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Publicitātes foto