Ventspilī sestdien mēneša garumā sāks svinēt krievu kultūras dienas

506

Sestdien, 21.septembrī, Ventspils pilsētā sāksies ikgadējās krievu kultūras dienas, kas šoreiz ilgs vairāk nekā mēnesi – līdz pat 26.oktobrim, informēja Ventspils pilsētas Kultūras centrā.

Centra pārstāve Baiba Laua stāsta, ka projekta galvenais mērķis ir parādīt krievu kultūras daudzveidību, krievu cilvēku garīgumu, kā arī parādīt saikni ar Latvijas un Ventspils vēsturi. Šī projekta ietvaros tiek piedāvāta plaša un daudzveidīga pasākumu programma, kas paredzēta dažādu vecumu pilsētas iedzīvotājiem un viesiem.

Kultūras dienas sāksies sestdien plkst.18 ar atklāšanas koncertu Kultūras centrā. Koncerta programmā garīgā mūzika, tautas dziesmas, romances, retro un estrādes dziesmas. Pēc nedēļas Pārventas bibliotēkā notiks muzikālais dzejas vakars, bet Olimpiskajā centrā Ventspils – krievu nacionālo sporta veidu spēles.

Kultūras dienas noslēgsies 26.oktobrī ar koncertu Krievu motīvi, kas izskanēs Ventspils Kultūras centrā. Programmā krievu tautas instrumentālā mūzika, tautas dziesmas, romances un mūsdienu komponistu dziesmas, stilizētas dejas krievu stilā.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Pixabay