Četras Ventspils skolas un bērnudārzi saņēmusi Zaļo karogu un ekoskolu statusu

0
438

Šoruden starp Latvijas 178 izglītības iestādēm arī četras skolas un bērnudārzi Ventspilī saņēmuši prestižo starptautisko Zaļo karogu un ekoskolu sertifikātu. To vidū ir Ventspils 4. vidusskola, Ventspils Pārventas pamatskola, Ventspils 1. pamatskola, kā arī pirmsskolas izglītības iestāde Varavīksne, pastāstīja Ventspils Izglītības pārvaldes pārstāve Ance Putniņa.

Ekoskolu programma ir viens no populārākajiem vides izglītības modeļiem pasaulē, kas sniedz skolēniem iespēju būt aktīviem un pieņemt lēmumus par vides uzlabošanu gan skolā, gan mājās. Pašlaik Ekoskolu programmā iesaistās vairāk kā 51 000 skolu visā pasaulē, no kurām Latvijā programmā piedalās turpat 200 izglītības iestāžu.

Lai veicinātu izpratni par videi draudzīgu rīcību, skolotāji mācībās iesaista vides tēmas, dodas ārpus telpām apgūt ne tikai sportu un dabaszinības, bet arī matemātiku, latviešu valodu un citus mācību priekšmetus. Tādējādi skolēniem veidojas viedoklis vides jautājumos un vēlme rīkoties. Skolēni labprāt iesaistās, piedāvā dažādas idejas pasākumiem, organizē un vada tos. Piemēram, Ventspils Pārventas pamatskolas skolotāji un audzēkņi aktīvi piedalās Zaļās jostas organizētajos pasākumos, vāc makulatūru un baterijas, šuj auduma maisiņus sev un ģimenei, kā arī dāvina tos Pārventas iedzīvotājiem. Skolas iesaistās arī dažādās citās ar vidi saistītās aktivitātēs, piedalās pilsētas un valsts mēroga vides izglītības pasākumos, konkursos un semināros.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Pixabay