Ventspils Mūzikas bibliotēka izteikusi aicinājumu ventspilniekiem, kuriem mājās glabājas mūzikas instrumenti, kurus neizmanto un arī nākotnē nebūs nepieciešami, tos atdāvināt bibliotēkai. Tā ir izsludinājusi mūzikas instrumentu dāvināšanas akciju Iedod uzspēlēt.

Kā informē Ventspils Mūzikas bibliotēkas vadītāja Inga Aulmane, daudzi no ventspilniekiem ir apsvēruši domu iemācīties spēlēt kādu mūzikas instrumentu, tomēr no aktīvas rīcības atturējis tas, ka vispirms jāiegulda diezgan prāvi līdzekļi – instruments jāiegādājas.

“Mūzikas bibliotēka piedāvās atrast ikvienam piemērotu instrumentu, izmēģinot pat vairākus. Tos varēs spēlēt ne tikai bibliotēkā, bet arī paņemt uz mājām un, ja būs nepieciešamas, sarunāsim arī skolotāju,” stāsta idejas autore Aulmane. “Aicinām ventspilniekus, kam mājās ir neizmantoti mūzikas instrumenti lietošanas kārtībā, dāvināt tos Mūzikas bibliotēkai. Dosim jaunu iespēju mūzikas instrumentam un kādam mūzikas mīļotājam! Dalīsimies un iedosim uzspēlēt tiem, kas to nekad nav mēģinājuši.”

Dāvināt aicināti jebkuru instrumentu, izņemot vienīgi klavieres. Nesen iegādātās digitālās klavieres var spēlēt turpat bibliotēkā, bet klavieres, ko gada sākumā saņēma dāvinājumā no Maijas Aniķes un vēlāk tika apgleznotas, var jebkurš spēlēt pilsētas autoostā.

Plašāk par iespēju atdot instrumentus var bibliotēkas informācijas centrā.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Pixabay