Neskatoties uz to, ka reģistrētā bezdarba līmenis Ventspils pilsētā, rēķinot pret iedzīvotāju skaitu darbspējas vecumā,ir saglabājies 3,9% robežās, bet oficiāli bez darba esošo ventspilnieku skaits sasniedzis jaunu rekordu, joprojām ļoti trūkst darbinieku būvniecības nozarē. Jau vairākas nedēļas Ventspilī ir pieejamas vairāk nekā 160 brīvas vakances būvniecībā dažāda profila speciālistiem, liecina Ventspils pilsētas pašvaldības Ekonomikas nodaļas publiskotie dati.

Nedēļas laikā oficiāli bez darba reģistrēto bezdarbnieku skaits darbspējas vecumā ir sasniedzis jaunu zemāko punktu, turklāt noslīdējis zem astoņiem simtiem – bez darba šonedēļ reģistrēti 798 ventspilnieki. Tas ir zemākais skaitlis kopš 2008. gada, kad visā Eiropā valdīja ekonomiskā krīze un to asi izjuta arī Latvija.

Šonedēļ Nodarbinātības Valsts aģentūras Ventspils filiāles datu bāzē ir pieejama 361 vakance, taču lauvas tiesu aizņem būvniecības sektors – pieejamas vairāk nekā 160 vakances specialitātēs ar vismaz desmit brīvām darbavietām. Kopējais būvniecībā pieejamo vakanču skaits ir vēl lielāks. Joprojām pieejamas 55 brīvas darbavietas betonētājiem, tāpat tiek meklēti 35 būvkonstrukciju montētāji, 20 stiegrotāji, 18 ēku celtnieki, pa 10 projektēšanas inženieri, namdari, metāla būvkonstrukciju montētāji un būvinženieri.

Tāpat tiek meklēti gan gāzmetinātāji, gan rokas lokmetinātāji – katrā specialitātē pa 10 brīvām darbavietām. Ir darbs arī 15 automobiļu vadītājiem. Pārējās 67 profesijās, kurās ir kopumā 139 vakances, ir brīvas deviņas vai mazāk darbavietu katrā, īpaši izglītības un rūpniecības nozarēs.

Kopumā republikas pilsētu vidū līdere arvien ir Valmiera, kurā šāds bezdarba līmeņa mērījums ir 3,1% robežās. Netālu seko Rīga ar 3,2%, pēc tam – Jūrmala un Jelgava ar attiecīgi 3,6% un 3,7%. Aiz Ventspils seko Jēkabpils (4,8%), Liepāja (5,3%), Daugavpils (6,6%) un Rēzekne (8,5%).