Ventspilniekus aicina uz tikšanos ar rakstnieci Noru Ikstenu

1265

Piektdien, 11.martā, plkst.13.00 Ventspils Galvenā bibliotēka, turpinot Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiāli atbalstīto projektu Rakstītājs-Lasītājs, aicina uz tikšanos ar rakstnieci Noru Ikstenu.

Pagājušā gada oktobrī apgāds Dienas Grāmata vēsturisko romānu sērijā Mēs. Latvija, XX gadsimts izdeva Noras Ikstenas romānu Mātes piens. Tas aptver laika posmu no Otrā pasaules kara beigām un vēsta par triju paaudžu sieviešu likteņiem. Vēstījuma centrā ir 20.gadsimta 70. un 80.gadi. Visu romāna tekstu caurauž atteikšanās – no vīra un tēva, no sapņiem un iecerēm, no darba un uzskatiem, no draugiem un tiem, kurus mīlam. Šajā visu paaudžu sieviešu sāpju ceļā ļoti spēcīgs ir piedošanas motīvs. Tas kopš mazotnes ir nepārtraukts uzdevums meitai, lai turētu pie dzīvības māti, kura apzināti viņai liegusi savu pienu, lai neļautu mantot savas sāpes un izmisumu.

Sērijas veidošanā iesaistījušies trīspadsmit latviešu rakstnieki, uzņemoties rakstīt katrs par savu nosacītu Latvijas 20.gadsimta vēstures periodu. Romānu kopējā vadlīnija ir rūpīga laikmeta dokumentu, liecību u.c. pieejamu avotu un materiālu izpēte, kas kalpo par pamatu katra autora individuālajam literārajam redzējumam.

Tikšanos ar rakstnieci vadīs Rakstnieku un tulkotāju mājas direktore Andra Konste.