Ventspils rakstnieku mājas stāsti – koncertzālē “Latvija”

0
187

Ceturtdien, 14.novembrī, koncertzālē Latvija notiks koncerts Ventspils rakstnieku mājas stāsti, tā sākums plkst.19, informēja Kurzemes filharmonijā.

Koncertā muzicēs  jauktais koris Ventspils, Ventspils Kamerorķestris, kā arī mecosoprāns Ieva Parša, soprāns Evelīna Plostniece, baritons Eduards Siliņš, akordeoniste Inita Āboliņa, pianiste Zane Volberga, vijolnieces Sanita Salmane un Jekaterina Rosuščana, čellists Pēteris Ozoliņš, ērģelnieks Aigars Reinis un saksofonists Renārs Lācis. Pie diriģenta pults – Aigars Meri.

Koncertu vadīs muzikoloģe Liene Jakovļeva.

Projekta ideja dzimusi pirms vairākiem gadiem. Tās pamatā vēlme radīt un plašākai publikai piedāvāt īpašus latviešu mūzikas jaundarbus. Unikalitāti idejai piešķir apstāklis, ka uzrunātie komponisti savam skaņdarbam iedvesmu smēlušies un tekstos izmantojuši tieši Ventspilī tapušus literārus darbus, skaidroja koncertzālē.

Projektā iesaistījušies astoņi mūziķi un komponisti – vecmeistars Aldonis Kalniņš, ģitārists un komponists Kaspars Zemītis, grupas The Sound Poets līderis Jānis Aišpurs, komponists, diriģents un pedagogs Andris Kontauts, džeza mūziķis Ritvars Garoza, meiteņu kora Spīgo mākslinieciskā vadītāja Līga Celma – Kursiete, polifonijas lielpratējs Georgs Pelēcis, kā arī dziedātājs, mūzikas autors, producents un diriģents Andris Sējāns.

14.11.2019 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Kurzemes filharmonija