Lai gan bezdarbnieku rindas atkal ir pieaugušas, šonedēļ reģistrētā bezdarba līmenis Ventspils pilsētā, rēķinot pret iedzīvotāju skaitu darbspējas vecumā, saglabājies 4,2% robežās, liecina Ventspils pilsētas domes Ekonomikas nodaļas publiskotie dati, atsaucoties uz Nodarbinātības Valsts aģentūras Ventspils filiāles datiem.

Nedēļas laikā bezdarbnieku rindas pieaugušas par 14 cilvēkiem, līdz ar to šonedēļ oficiāli bez darba ir reģistrēti 870 ventspilnieki.

Pieejamas ir 240 brīvas vakances. Visvairāk – 43 brīvas darbavietas – ir kravas automašīnu vadītājiem. Ar 18 darba vietām ir zivju apstrādātājiem, meklēti tiek 15 betonētāji un elektriķi, 11 – apkopēji, kā arī ir pa 10 brīvām darbavietām ķīmiskās tīrīšanas darbiniekiem, būvniekiem, būvinženieriem un namdariem.

Republikas nozīmes pilsētu vidū joprojām zemākais bezdarba līmenis ir Valmierā un Rīgā, attiecīgi 3,1%. Ar 3,2% seko Jelgava un ar 3,4% – Jūrmala, bet aiz Ventspils seko Jēkabpils (4,6%), Liepāja (4,9%), Daugavpils (6,4%) un Rēzekne (8,4%).

14.11.2019 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Pixabay