Vienā dienā Jūras vārtos atklās uzreiz divas grafikas izstādes

1208

Otrdien, 20.februārī plkst. 18 teātra namā Jūras vārti viena vakara laikā atklās uzreiz divas grafikas izstādes – Ausmas Šmites personālizstādi Es gribu atšķirties un būt kā visi citi un Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas apakšnozares studentu kopizstāde Plūsma, informē Kurzemes filharmonija.

Grafiķes Ausmas Šmites personālizstādē būs skatāmi mākslinieces jaunākie darbi, kas tapuši pagājušā gada laikā un plašākai publikai līdz šim vēl nav izrādīti. Blakus litogrāfijām un zīmējumiem likti darbi, kuros autore mēģinājusi atkāpties no grafikas tradicionālajām robežām, izvēloties tehnikas, izteiksmes formas un līdzekļus, kas raksturīgi citiem mākslas medijiem.

Ausma Šmite ir beigusi Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās mākslas nodaļas Grafikas apakšnozari (2011). Viņas personālizstādes bijušas skatāmas gan Rīgā (2012, Galerija 21), gan Tartu (2015, Tartu Mākslas māja, Igaunija) un Tokijā (2016, Galerija Aoneko, Japāna). Regulāri piedalās starptautiskās grupu izstādēs un aktīvi apmeklē mākslas simpozijus un rezidences. Izstādē skatāmie darbi tapuši Latvijā un Nīderlandē.

Kopizstāde Plūsma ir pirmais jauno grafiķu pieteikums Latvijas laikmetīgās mākslas notikumu kontekstā. 15 mākslinieki – studiju biedri – izveidojuši ekspozīciju, kas skatītājam atklāj dažādas radošas interpretācijas par mainīgo un paliekošo mūsu dzīvē, kā arī atgādija par jaunrades un mākslinieciskās izsteiksmes līdzekļu bezgalīgajām iespējam.

Izstādē piedalās Ieva Baumgarte, Aina Bikše, Ivita Brūdere, Dina Danosa, Jekaterīna Fraimane, Marija Groza, Linda Jākobsone-Viškere, Eila Kalve, Normunds Ozols, Andrejs Sidoss, Sanita Skalbe, Patrīcija Māra Vilsone, Gvido Vizulis, Kristīne Zikmane.

Abas izstādes apskatāmas līdz 20. martam.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Ventspilnieks.lv