VeA sadarbosies ar Ukrainas kosmosa aģentūru un Radioastronomijas institūtu

883

Ventspils Augstskola (VeA) vizītē Ukrainā noslēgusi divus sadarbības līgumus un trīs memorandus ar Ukrainas kosmosa aģentūru Kijevā, Radioastronomijas institūtu Harkovā, Ukrainas aviācijas universitāti, Sevčenko Kijevas Nacionālo universitāti un Harkovas Valsts tehnisko universitāti.

Kā informēja augstskolā, ar radioastronomijas institūtu un Ukrainas kosmosa aģentūru tika pārrunātas sadarbības iespējas fundamentālajos un lietišķajos pētījumos. Tikšanās laikā tika pārrunāta idejas arī par nanosatelītu izstrādi un palaišanu kosmosā.

Ukrainā notiek radioteleskopu rekonstrukcija, tādēļ Ventspils Starptautiskā radioastronomijas centra darbinieki varētu arī konsultēt ukraiņu partnerus, lai ātrāk un veiksmīgāk varētu veikt šo tehnisko renovāciju. Augstskolas speciālisti varētu palīdzēt ar radioteleskopu kalibrēšanu, ciparu šifrēšanu un citiem procesiem, kuros ir nepieciešama liela precizitāte. Tādā veidā būtu iespējams palīdzēt ukraiņiem kļūt par Eiropas Ļoti garas bāzes interferometrijas tīkla asociēto vai pat pilntiesīgu biedru, norāda VeA.

Lai gan sadarbības līgums ar Harkovas radioastronomijas institūtu parakstīts tagad, sadarbība dažādos pētījumos ir bijusi jau 10 gadus.

Universitātēm ir interese sadarboties ne tikai tādās nozarēs kā radioelektronika un astronomija, bet arī ekonomika un biznesa vadība. Ar universitātēm tika pārrunāta VeA pieredze kopīgo studiju programmu veidošanā.

Pārrunātas arī konkrētas sadarbības iespējas ar tulkošanas studiju fakultāti par dažādu kosmosa terminu lingvistikas vārdnīcu veidošanu. Gan universitātēm, gan institūtiem ir arī plašs zinātnisko žurnālu klāsts, kur viņi labprāt arī ļaus VeA pētniekiem publicēties. Šie zinātniskie žurnāli ir arī indeksēti gan Scopus, gan Web of Science datubāzēs.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Ventspils Augstskola