Jau šajā nedēļas nogalē viesturneju Latvijā uzsāk pasaulslavenais spāņu mīms Karloss Martiness. Turnejas laikā Martiness piestās arī Ventspilī. Viņa izrāde Laiks svinēt notiks 7.aprīlī plkst.20 Pārventas bibliotēkā.

Laikā, kad kultūras piedāvājums ir ārkārtīgi plašs ar dažādiem mēģinājumiem tulkot klasiskas vērtības modernās variācijās, interesanta parādība ir pantomīmas – ļoti sena un klasiska mākslas veida – renesanse mūsdienu kultūrā. Viens no pantomīmas dārgakmeņiem ir spāņu aktieris un režisors Karloss Martiness. Pantomīmas izrādes ir gan emocionāls, gan estētisks mākslas piedzīvojums, parādot, kā cilvēka jūtu un prāta pasaule var atklāties pilnībā bez vārdiem – izmantojot tikai ķermeņa, žestu un mīmikas valodu.

Gadā, kad pasaule atzīmē Reformācijas 500. gadskārtu, aktieris svin 35 gadus kopš savas ķermeņa valodas “reformācijas”, šajā laikā pierādot, ka pantomīma ir dzīvs un laikmetīgs mākslas un sarunas veids. “Manas profesionālās karjeras sākumā daudzi bija skeptiski, sakot, ka pantomīma ir vecmodīga, tai nav nākotnes. Tas mani mudināja reformēt tradicionālo izpratni par pantomīmu, izkopt tehniku un attīstīt stāstus,” stāsta mākslinieks.

Izrādes pirmajā daļā Martiness piedāvā savu raksturīgāko etīžu izlasi. Tomēr tikai norises dienā, sastopoties ar publiku, viņš izvēlēsies, kurus stāstus no savas slīpēto dārgakmeņu kolekcijas viņš parādīs uz skatuves: draiski lidojošo tauriņu vai kabatas pulksteni, kas izstāsta ģimenes hroniku, vai nenovīdīgo nemiernieku bārddzini. Otrajā programmas daļā tiek attīstīta tēma, kas vienmēr intriģējusi mākslinieku – tā ir par laiku. Karloss Martiness pieiet šai transcendentālajai tēmai ar ironiju un humoru, kas atver durvis cerībai.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Publicitātes foto