Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) aicina biedrības un nodibinājumus visā Latvijā aktīvi iesaistīt jauniešus bezdarbniekus darbā sabiedrības labā un līdz šī gada 23. martam savā NVA filiālē iesniegt pieteikumu Eiropas Savienības (ES) fondu projektam. 

Piedāvāt darba vietas jauniešiem bezdarbniekiem var jebkura Latvijā reģistrēta biedrība vai nodibinājums, kas sociāli nozīmīgu darbību veic tādās jomās kā labdarības projekti, sociālā aprūpe, lauksaimniecība, māksla, kultūra, izglītība, ēdināšana, sporta pasākumi, administratīvais darbs. NVA biedrībām vai nodibinājumiem palīdzēs izvēlēties darbības specifikai un prasībām visatbilstošākos kandidātus no NVA reģistrētajiem jauniešiem bezdarbniekiem vecumā no 18 līdz 29 gadiem.

Kā uzsver NVA, jaunieši, veicot biedrībās un nodibinājumos darbu sabiedrības labā, attīsta darbam nepieciešamās iemaņas un prasmes, iegūst darba pieredzi un līdz ar to kļūst konkurētspējīgāki darba tirgū.

Darba pienākumi jaunietim biedrībā vai nodibinājumā ir jāveic piecas dienas nedēļā: ne mazāk kā četras stundas un ne vairāk kā astoņas stundas dienā. Jaunietim, kas piedalīsies pasākumā, NVA maksās stipendiju piecus eiro dienā un izmaksās to atbilstoši nostrādātajām dienām mēnesī, kā arī apdrošinās pret nelaimes gadījumiem. Jaunieša iesaistes ilgums pasākumā – līdz sešiem mēnešiem, atkārtota iesaiste iespējama ne ātrāk kā 12 mēnešus pēc iepriekšējās dalības pabeigšanas.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: SXC