Basketvīrusā triumfē Peinera un Šeļakova trenētā Ventspils 4.vidusskola

1394

Aizvadītajās brīvdienās Ventspilī noslēdzās nedēļu ilgais projekts Basketvīruss, kuru jau trešo gadu organizēja basketbola klubs Ventspils sadarbībā ar Ventspils vispārizglītojošām skolām. Šajā sezonā dubultuzvaru svinēja Ventspils 4.vidusskola, kura uzvarēja gan basketbola turnīrā, gan arī karsējmeiteņu konkursā.

Basketvīrusa mērķis ir jauniešu vidū popularizēt basketbolu, palīdzēt veidot patriotiskas jūtas par savu skolu, skolas biedriem, kā arī veidot pozitīvu sacensību starp BK Ventspils spēlētājiem.

Ventspils 4. vidusskolas basketbola komanda izcīnīja savu otro čempiontitulu. Tas reiz jau izdevās pašā pirmajā turnīrā Akseļa Vairoga un Ronalda Zaķa vadībā. Šoreiz līdz čempiona titulam 4.vidusskolas komandai palīdzēja aizkļūt Žanis Peiners un Andrejs Šeļakovs. Ceļš čempioniem līdz fināliem izdevās samērā mierīgs, viegli pārspējot savus pretiniekus priekšsacīkstēs – Ventspils 5. un 6.vidusskolas, bet finālā nācās pacīnīties ar Artjoma Butjankova un Damjēra Pita trenēto Ventspils 2.pamatskolu, kuri priekšsacīkstēs bija pārspējuši 1.ģimnāziju un 2.pamatskolu. Fināls izdevās ļoti spraigs, jo komandas cīnījās punkts punktā, un 4.vidusskolai izdevās uzvarēt tikai ar trīs punktu pārsvaru (28:25).

Trešo vietu ieguva 2.pamatskola, kas cīņā par trešo vietu pieveica 6.vidusskolu. Piektajā vietā Ventspils Valsts 1.ģimnāzija, bet sestā palika 5.vidusskola

Arī karsējkomandu konkursā uzvaru svinēja Ventspils 4.vidusskola un viņu treneres Monika Martinso un Loreta Brauna. Karsējkomandām vienas nedēļas laikā bija jāapgūst divi uzdevumi – jāizdomā un jādemonstrē karsējkomandu sauklis, kā arī jāapgūst vienu minūti gara deja. Otrās palika 2.pamatskolas, bet trešajā – 1.ģimnāzijas karsējmeiteņu komanda.

Šogad pirmo reizi norisinājās arī metienu konkurss, kurā bija jāveic precīzi metieni no četrām dažādām vietām. Par pirmo konkursa uzvarētāju kļuva Ventspils Valsts 1.ģimnāzijas skolnieks Kristofers Šepte.

Katrs no turnīra dalībniekiem saņēma piemiņas balvas no BK Ventspils, kā arī garšīgu kliņģeri, savukārt pirmās trīs vietas tika pie medaļām un kausiem, kurus pasniedza BK Ventspils galvenais treneris Kārlis Muižnieks. Pirmās vietas ieguvēji saņēma īpašos čempionu kreklus, kā arī balvu – doties uz kādu no BK Ventspils izbraukuma spēlēm.