Jaunā konservatīvā partija (JKP) aicina visas partijas, kas piedalīsies Eiropas parlamenta vēlēšanās, jau tuvākajā laikā nosaukt savus kandidātus ietekmīgajam Eiropas komisāra amatam. Vienlaikus JKP rosina Saeimu beidzot Latvijas likumdošanā tiesiski nostiprināt kārtību EK komisāra amata kandidāta izvirzīšanai.

JKP valdes priekšsēdētājs Gatis Eglītis: “Līdzšinējā kārtība, kad Latvijas EK komisāra amata kandidātu nosauc Ministru prezidents, rosina augsni spekulācijām par varas partiju vienošanos, kā sadalīt amatus.” JKP bažas raisījušas kuluāros izskanējušās runas par iespējamo K.Kariņa virzīšanu komisāra amatam, pateicībā par atkāpšanos no premjera amata par labu Evikai Siliņai.

“Slepenās koalīcijas vienošanās par ietekmes sfērām un amatiem nav Latvijas interesēs, īpaši šobrīd, kad ir svarīgi stiprināt valsts drošību. Tiesiska EK komisāra izvirzīšanas kārtība veicinātu caurskatāmību lēmumos, kas saistīti ar valsts pārstāvību Eiropas Savienības institūcijās,” saka G.Eglītis.

Viņš ir arī pārliecināts, ka līdzšinējais Eiropas komisārs Valdis Dombrovskis, kurš amatu pilda jau gandrīz 10 gadus, ar savu darbu nav nesis tiešu labumu Latvijas ekonomiskajām interesēm. “Ir nepieciešams svaigs skatījums kā efektīvāk cīnīties par Latvijas interesēm Eiropas Savienībā, tai skaitā novēršot “zaļā kursa” nejēdzības un obligātās imigrantu kvotas. Mēs kā valsts nevaram turpināt vilkties kaut kur Eiropas lejasgalā. Savukārt V.Dombrovska zināšanas noderētu Latvijā, īstenojot E.Siliņas valdības pieteikto ekonomikas transformāciju.”

 

28.02.2024. / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Pixabay