12 komandas cīnīsies par cūkas šņukuru un Ziemassvētku kausu kērlingā

1355
Autors: Ventspils Kērlinga klubs
Autors: Ventspils Kērlinga klubs

Šajā nedēļas nogalē, 17.un 18.decembrī, Ventspilī notiks starptautiskais kērlinga turnīrs Ziemassvētku kauss 2016. Turnīrs šogad atzīmēs savu 13.gadadienu.

Turnīrā piedalīsies 12 komandas ar spēlētājiem no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas, tajā skaitā, Ventspils kērlinga klubu pārstāvēs trīs Ventspils čempionātā spēlējošas komandas – Pērles un junioru komandas Snowflakes un Ice Storm. Turnīrs dod iespēju komandām variēt ar sastāviem, tādējādi iegūstot jaunu spēļu pieredzi – tā Ventspils čempionātā spēlējošo komandu Lavīna papildinās viesspēlētāji, savukārt vairāki Ventspils kērlinga kluba spēlētāji kuplinās Rudzīšu kērlinga kluba komandu. Turnīrā startēs ventspilnieku izveidotā komanda Ice Sharks, bet komandā Tālbraucēji, kas vienlaikus ir arī Latvijas vīriešu junioru izlase, spēlēs tās dalībnieks, ventspilnieks Anrijs Mikus Briežkalns.

Kā ierasts kērlinga turnīros, vienotā konkurencē sacentīsies vīriešu, sieviešu un jauktās komandas. Turnīrā piedalīsies arī divas Latvijas ratiņkrēslu komandas ALLIANCE un OPA!.

Spēles norisināsies pēc Pasaules Kērlinga Federācijas (WCF) noteikumiem. Katra komanda aizvadīs četras spēles. Sestdien un svētdienas rītā komandas spēles aizvadīs grupās (A un B). Pirmajā spēlē sacentīsies komandu pāri, kas izvēlēti iepriekš notikušas izlozes rezultātā. Jau pēc pirmās spēļu kārtas komandas tiks sarindotas vietu secībā (punkti, uzvarētie endi, akmeņi), iegūstot savus nākamo spēļu pretiniekus pēc nosacījuma – jo augstāka vieta, jo stiprāks pretinieks.

Pēc trīs spēļu rezultātiem tiks noskaidrotas labākās sešas komandas, kuras ceturtajā spēlē Zelta grupā cīnīsies par Ziemassvētku kausu un tradicionālo šī turnīra balvu – cūkas šņukuru, bet atlikušās sešas komandas Sudraba grupā cīnīsies par mazajiem Ziemassvētku kausiem.