Sestdien, 14. augustā, Ventspils pilsētas ielās atkal redzēsim nūjošanas entuziastu pulciņu, lai divu garumu distancēs startētu 12. Vislatvijas nūjošanas festivālā. Kā stāsta sacensību rīkotāji, festivālā šogad piedalīsies nedaudz vairāk nekā 200 dalībnieku.

Starts no plkst. 11. Kā ierasts, nūjotāji varēs startēt 5,3 vai 10,6 km distancēs.

Festivāla galvenais mērķis ir aicināt cilvēkus vairāk pievērsties fiziskām aktivitātēm. Pareizi nūjojot, iespējams nodarbināt pat līdz 90% ķermeņa muskuļu. Ar nūjošanu nodarbojas arvien vairāk cilvēku, jo īpaši senioru vecumā.

“Ja fiziskās aktivitātes būtu zāles, tad tās būtu labākās zāles pasaulē. Vienkārša nodarbe kā nūjošana ir ļoti veselīga, ir ļoti noderīga sirdij, asinsvadiem, locītavām un muskuļiem. Lai parādītu cilvēkiem, cik daudz mēs esam un cik tas ir interesanti un vienkārši, festivāls notiek pa pilsētas ielām. Ziņojums ir – kustamies un mēs būsim laimīgi,” tā intervijā Latvijas Radio sestdienas rītā sacīja festivāla viens no rīkotājiem Andris Valerts.

Ja vēl neesat pieteicies dalībai festivālā, vēl nekas nav nokavēts. Jādodas uz norises vietu pie Piedzīvojumu parka un jāpiesakās. Šodien gan ir dalības maksa pieci eiro.

14.08.2021 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Unsplash.com