Kādam Ventspils valstspilsētas iedzīvotājam policija konfiscējusi 65 000 kontrabandas cigarešu, par ko tagad viņam draud cietumsods līdz pat pieciem gadiem ilgs, informēja Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes pārstāve Madara Šeršņova.

Šā gada 6. maijā Valsts policijas amatpersonas Popes pagastā apturēja automašīnu, kurā tika konstatētas 60 100 cigaretes bez Latvijas Republikas akcīzes markām. Veicot kratīšanu vīrieša īpašumā Ventspilī, no nelegālās aprites tika izņemtas vēl 5013 cigaretes bez akcīzes markām.

Tāpat konstatēts, ka vīrietis savām vajadzībām bija izmantojis vadītāja tiesības, it kā izdotas Krievijas Federācijā, taču izmeklēšana konstatēts, ka tās neatbilst tās valsts transportlīdzekļa vadītāja apliecības standarta paraugam, līdz ar to ir viltojums.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja Ventspils reģionālās nodaļas amatpersonas vīrieti aizturēja un uz izmeklēšanas laiku viņam tika piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Saskaņā ar Krimināllikumu, bargākais sods par šādiem noziedzīgiem nodarījumiem ir brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

14.08.2021 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Unsplash.com