Ašvorta jubilejas spēlē FK Ventspils uzvar Jūrmalā

1319

Ļoti svarīgu uzvaru Latvijas futbola virslīgas čempionāta spēlē sestdien svinēja FK Ventspils, kas viesos ar 1:0 pārspēja līdervienību Jūrmalas Spartaks, tādējādi atjaunojot intrigu cīņā par zelta godalgām.

Līdz šai cīņai abas komandas šķīra pieci punkti un, ja iepriekš ventspilnieki būtu pieveikuši atkārtoti Liepāju, tad šobrīd FK Ventspils jau būtu izvirzījusies līderpozīcijā. Tagad abas komandas šķir divi punkti. Ja ventspilnieki zaudētu, cerības apsteigt jūrmalniekus vairs nebūtu.

Zīmīgi, ka šī bija galvenā trenera Pola Ašvorta 100.spēle FK Ventspils galvenā trenera amatā.

Spēles pirmajā puslaikā ventspilniekiem praktiski nebija nekādu izredžu izveidot bīstamus momentus, jo jūrmalnieki uzreiz noslēdzās aizsardzībā. Taču otrajā puslaikā ventspilnieki pamainīja sastāvu un spēles zīmējumu, kas nesa augļus. FK Ventspils uzbruka bīstamāk, tomēr līdz bīstamiem momentiem vēl bija jāpagaida.

Īsto lozi Ašvorts izvilka brīdī, kad nomainīja Eduardu Tīdenbergu pret vēl vienu U-21 izlases uzbrucēju Kasparu Svārupu. Jau īsi pēc uznākšanas laukumā viņš guva vārtus. Pēc Alana Siņeļņikova centrējuma bumba nonāca soda laukumā, kur Svārups ar galvu trieca bumbu vārtos. Tas notika spēles 78.minūtē. Drīz pēc tam lieliska vārtu gūšanas iespēja bija Ģirtam Karlsonam, taču bumba lidoja vārtiem pāri.

Pēc šīs uzvaras Spartaka rēķinā ir 49 punkti, divi punkti mazāk ir ventspilniekiem. Nākamajā spēlē Spartaks tiekas ar FK Jelgava, kas šobrīd ir trešajā pozīcijā. Savukārt ventspilnieki tiksies ar pastarīšiem daugavpiliešiem. Līdz sezonas beigām atlikušas četras kārtas. Ja Spartakam pēdējās četrās spēlēs pretī stāsies tikai otrā četrinieka komandas, tad FK Ventspils jau aiznākamajā kārtā viesos jāspēlē Jelgavā.