Aizvadītajās brīvdienās ar aizraujošām spēlēm noslēdzās Ventspils pilsētas čempionāts basketbolā. Par pilsētas čempioniem atkal kļuva Baltijas ekspresis, kas klasikas duelī finālā ar 72:68 pārspēja Z/K Grifs vienību.

Galvenajā vakara spēlē laukuma devās pēdējo četru gadu finālisti Z/K Grifs un Baltijas ekspresis. Dažādu iemeslu dēļ Z/K Grifs finālmačam varēja pieteikt vien astoņus spēlētājus, bet lielāks spēles laiks tika septiņiem, turklāt Mārtiņam Aunam nācās spēlēt gandrīz bez atpūtas, nepilnas 39 minūtes. Neskatoties uz to, grifiem bija pa spēkam uzturēt mača intrigu līdz pēdējām sekundēm un par reāli pretendēt uz uzvaru.

Lielāko daļu pirmās ceturtdaļas vadībā turējās tieši Z/K Grifs, bet Baltijas ekspresis tika priekšā vien pēdējās sekundēs un otrās ceturtdaļas sākumā arī attālinājās. Akseļa Vairoga trenētie grifi nedaudz iepauzēja un tad īsā laikā tika pie sešu punktu pārsvara 33:27, taču puslaika beigās spēka nepietika. Pēdējos 11 punktus tajā guva ekspreši, noslēdzot puslaiku savā labā 38:33.

Līdzīgi risinājās arī otrais puslaiks – grifi, prātīgi izspēlējot savus uzbrukumus, un labi liekot lietā zonas aizsardzību, prata ne tikai turēt līdzi, bet arī laiku pa laikam izvirzīties vadībā. Savukārt Baltijas ekspresis aktīvi rotēja sastāvu, noteikti saglabājot vairāk spēka, toties tālmetieni nekrita un ne vienmēr zonu izdevās uzlauzt arī caurgājieniem. Pirms pēdējās ceturtdaļas viņi gan bija vadībā 56:54, tajā izdevās arī lielāki izrāvieni, taču mača izskaņā intrigas netrūka. Sākoties pēdējai minūtei, no tālās distances trāpīja Viesturs Kohs, bet tūlīt ar to pašu atbildēja Auns – 70:68 eksprešiem. Z/K Grifs bija divas iespējas izlīdzināt rezultātu, taču bumba nekrita grozā ne no tuvas distances, ne soda metienu līnijas. Septiņas sekundes līdz mača beigām Klāvs Šilbergs trāpīja abus savus soda metienus, kas nozīmēja, ka sāncenšiem vienkārši vairs nepietiek laika, lai atspēlētos – Baltijas ekspresis svinēja uzvaru 72:68.

Pirmo reizi pie pilsētas čempionāta medaļām tika Dāvja Čodera trenētais Ventspils Tehnikums, kas bronzas finālā ar 60:53 pieveica Brīvostas pārvaldi. Interesanti, ka studenti pirms tam pieveica arī citus tradicionālos bronzas fināla dalībniekus Anzāģi/Popi. Turklāt Čoders kļuva ne tikai par čempionu Baltijas ekspreša rindās un aizveda tehnikuma komandu līdz bronzas medaļām, bet arī tika atzīts par turnīra vērtīgāko spēlētāju.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Ventspilnieks.lv