Ventspils hokeja klubs VENTA 2002 sekmīgi turpina cīņu par Latvijas 1.līgas čempionāta titula aizstāvēšanu. Pusfināla sērijas ceturtajā spēlē ventspilnieki savās mājās pārliecinoši ar 6:2 pieveica Mārupes komandu un sērijā panāca 3-1, kas nodrošināja iekļūšanu finālā.

Spēles sākums liecināja, ka cīņa būs saspringta, kā visas iepriekšējās spēlēs bija vērojams. Spēles septītajā minūtē rezultātu atklāja Elvis Kaimiņš, kurš šajā pusfināla sērijā ir spēlējis ļoti rezultatīvi. Tomēr drīz vien viesi panāca izlīdzinājumu. Spēles turpinājumā ventspilniekiem bija trīs skaitliskā vairākuma iespējas, tomēr pārspēt Mārupes vārtsargu neizdevās. Otro reizi dabūt ripu viesu vārtos izdevās trīs minūtes pirms pirmā perioda beigām, kad 2:1 panāca Kristers Bergmanis.

Dinamiskā spēlē aizritēja visa otrā perioda pirmā puse, kad 25. un 33. minūtē mājiniekiem izdevās gūt izšķirošo lūzumu spēlē un panākt vadību jau ar 4:1. Turklāt abas reizes izcēlās Bergmanis, kurš tādējādi šajā spēlē guva hat-trick.

Pēc ceturto vārtu zaudējuma viesi nomainīja vārtsargus, taču tas ventspilniekus nespēja apturēt, kuri pēdējā trešdaļā guva vēl divus vārtus. Šoreiz precīzi bija Elvis Kaimiņš, gūstot savus otros vārtus spēlē (viņam play-off jau četri vārti un trīs piespēles, kas dod otra rezultatīvākā spēlētāja pozīciju), un Aleksis Kristiņš.

Ventspils komandas vārtsargam Raivim Turkam pietrūka vien 125 sekundes, lai aizvadītu sauso spēli, jo Edgars Lipsbergs divas minūtes pirms spēles beigām guva viesu labā vienīgos vārtus.

Finālsērijā VENTA 2002 pretinieki būs regulārā čempionāta uzvarētāji HS Rīga 2001, kas pusfinālā arī ar 3-1 pārspēja Lido. Sērijas pirmā spēle notiks 11.martā, pēc tam nākamās spēles paredzētas 12., 15., 16. un 18.martā. Sērija notiks līdz kādas komandas trim uzvarām. Nolikums paredz, ka laukuma priekšrocības ir regulārajā čempionātā augstāku vietu ieguvušajai komandai, tātad pirmās divas spēles notiks Rīgā, nākamās divas – Ventspilī.

Regulārajā čempionātā VENTA 2002 ne visai veicās spēlēs ar HS Rīga 2001. Sezonas pirmajā spēlē savā laukumā zaudējums papildlaikā ar 2:3, bet sezonas turpinājumā – izbraukumā pamatlaikā ar 2:3. Tiesa, izslēgšanas spēles ir pavisam kas cits un šiem rezultātiem ir sekundāra nozīme. Gluži tāpat kā bilancei ar Mārupi, kurai sezonas laikā arī zaudēts abās spēlēs.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: VENTA 2002