Ventspils basketbolisti sestdien, 8.decembrī, svinēja kārtējo panākumu Latvijas – Igaunijas apvienotās basketbola līgas spēlē, šoreiz viesos ar 72:62 pārspējot Betsafe/Jūrmala komandu. Pēc šī panākuma ventspilnieki kļuva par apvienotās līgas jaunajiem līderiem.

BK Ventspils jau spēles pirmajā ceturksnī izvirzījās vadībā un ar nelielu pārsvaru atradās priekšā saviem sāncenšiem praktiski visu spēles gaitu. Pirmo izrāvienu viesi veica spēles sākumā, panākot 11:6, bet pirmo ceturksni noslēdza ar 20:12. Vēlāk viesiem divas reizes izdevās iegūt 10 punktu pārsvaru, taču tālāk mājinieki neļāva atrauties un vienmēr nedaudz sadeldēja pārsvaru.

Otrajā puslaikā ventspilnieki jau pietuvojās 20 punktu pārsvara robežai, ko izdevās beidzot sasniegt pēdējās ceturtdaļas sākumā (61:41). Atlikušajā laikā BK Ventspils spēlēja atraisīti un ļāva mājiniekiem nedaudz atspēlēties, taču uzvaru nosargāja drošu.

Ārons Džonsons ar gūtajiem 15 punktiem, septiņām piespēlēm un piecām bumbām zem groziem bija labākais spēlētājs Ventspils komandā. 12 punktus guva Rihards Lomažs, bet pa 11 punktiem – Entonijs Bīns un Ronalds Zaķis.

Jūrmalnieku rindās 13 punktus guva komandas jaunieguvums Lauris Blaus, kurš tikko kā pārcēlās uz Jūrmalas komandu tieši no BK Ventspils.

Pēc šīs uzvaras BK Ventspils kļuva par apvienotās līgas jauno līdervienību. Ventspils komanda šosezon uzvarējusi 11 no 12 spēlēm, vienīgo zaudējumu piedzīvojot atklāšanas spēlē viesos pret Tallinas Kalev/Cramo. Tiesa, Tallinas komandai ir 10 uzvaras 11 spēlēs.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Latvijas – Igaunijas basketbola līga