Pašreizējie Latvijas čempioni BK Ventspils nonākuši bezdibeņa malā cīņā par titula aizstāvēšanu, jo Latvijas čempionāta finālsērijā pret VEF Rīga nonācis zaudētājos ar 1-3. Ventspilnieki piedzīvoja zaudējumu arī izbraukumā Rīgā, šoreiz ar 90:98.

Kā tas noticis iepriekšējās spēlēs un kā to varēja paredzēt arī šoreiz, uzvaras atslēga meklējama cīņā zem groziem. Šoreiz rīdzinieki bija pārāki ar 40-28, tāpat bija precīzāki arī tālmetienos un soda metienos. Šie bija galvenie faktori, kas noteica uzvarētājus.

Mača sākumā gan vadībā bija ventspilnieki, taču vefiņš ātri vien atspēlējās. Cīņa ritēja līdzīga visu mača gaitu, bet izšķirošais pavērsiens notika trešajā ceturtdaļā, kurā laukuma saimnieki pamanījās iekrāt 12 punktu pārsvaru (71:59). Lai arī Ventspils basketbolistiem izdevās pietuvoties līdz 71:75, tomēr ar to bija spēki galā un noķert pretinieku vairāk nebija iespējams.

Sērijas nākamais mačs notiks piektdien Ventspilī un ļoti negribētos, ka savās mājās nāktos atdot čempionu kausu. Jācer uz to labāko, ka būs nepieciešamas visas papildu spēles, lai kauss paliktu mājās. Pēc tam mači paredzēti 19.maijā Rīgā un 21.maijā Ventspilī.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Pixabay