Ventspils Piejūras brīvdabas muzejs – populārākais muzejs Kurzemē

0
278

Ventspils Piejūras brīvdabas muzejs pagājušajā gadā bijis vispopulārākais muzejs Kurzemes reģionā, liecina Kultūras ministrijas apkopotie dati.

Pagājušajā gadā kopumā Ventspils Piejūras brīvdabas muzeju apmeklēja 86 457 viesi, esot tālu priekšā visiem konkurentiem. Te gan jāpiemin, ka būtiski viesu skaitu koriģē dažādi brīvdabas pasākumi, kas pulcē lielu skaitu interesentu. Tomēr jāņem arī vērā fakts, ka brīvdabas muzejs strādā praktiski tikai vasaras sezonā. Pašlaik brīvdabas muzejs strādā pie ideju īstenošanas dzīvē, lai pēc dažiem gadiem muzejs kļūtu vēl interesantāks un modernāks, ar plašāku ekspozīciju jaunajā muzeja ēkā. Ventspils Piejūras brīvdabas muzejs ir ar unikālu, plašu un daudzveidīgu kultūrvēsturisko krājumu, ar ko var sacensties tikai Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs Rīgā.

Arī otrajā vietā Kurzemē ir Ventspils. Tā ir Livonijas ordeņa pils. Ventspils muzeju gan ir apmeklējis divas reizes mazāks viesu skaits nekā brīvdabas muzejs – pils apmeklēta 47 876 reizes. Trešajā vietā ir Liepājas muzejs ar 39 551 apmeklētāju.

Starp visiem Latvijas muzejiem vispopulārākais ir Turaidas muzejrezervāts, kuru gada laikā apmeklējuši 273 312 viesi. Pirmajā trijniekā ir arī Rundāles pils muzejs ar 263 284 viesiem un Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs ar 263 284 apmeklētājiem.

Kopumā muzejus apmeklē arvien vairāk cilvēku – pērn pieaugums bija 1,1% apmērā, bet kopējais apmeklētāju skaits sasniedza 3,757 miljonus. “Lai muzeju apmeklējumu skaits turpinātu augt, ir jādomā par to, kā muzejus padarīt atraktīvākus arī cilvēkiem, kuri iebrauc no ārpuses”, norāda kultūras ministre Dace Melbārde. Savu pienesumu devis valsts projekts “Latvijas skolas soma”, kas kopš pērnā gada septembra veicina skolēnu ekskursijas. Tas arī skaidro, kāpēc tieši skolēnu grupā ir vislielākais pieaugums 12% apmērā.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Ventspils muzejs publicitātes foto