BK Ventspils nosauc par LBL jaunās sezonas galveno favorīti

1272
Autors: Evija Trifanova/LETA
Autors: Evija Trifanova/LETA

Nule kā sākusies Latvijas Basketbola līgas (LBL) jaunā sezona, kurā BK Ventspils, VEF Rīga un Valmiera/Ordo mēģinās atkārtot iepriekšējās sezonas spriedzi, bet Liepāja/Triobet tēmēs uz vadošā trijnieka izjaukšanu. Par galveno favorīti Triobet bukmeikeri sezonas sākumā uzskata Ventspils vienību.

Pagājušajā LBL sezonā vēsturisku triumfu svinēja Valmiera/Ordo basketbolisti, kuri pirmoreiz kļuva par valsts čempioniem. Valmierieši ar jauna ģenerālsponsora palīdzību spēja nokomplektēt spēcīgu sastāvu, piesaistot arī Latvijas izlases bijušo aizsargu Armandu Šķēli, turklāt rezultātus nesošs izrādījās arī kluba vadības lēmums sezonas vidū veikt galveno treneru maiņu, Ainara Zvirgzdiņa vietā nozīmējot Robertu Štelmaheru.

Bukmeikeri uzskata, ka Valmieras komandai aizstāvēt LBL čempiones titulu būs grūts uzdevums – šāda notikuma iespējamība novērtēta ar koeficientu 7.75 jeb 13% iespējamību.

Favorītu vidū divas ierastās vienības – Ventspils un VEF Rīga. Latvijas basketbolā jau izsenis ir iesāktas spraigas sacensības starp Ventspils un Rīgas spēcīgākajām komandām. Pirms Valmieras uzvaras iepriekšējā sezonā tieši šīs divas komandas bija spēlējušas piecos LBL finālos pēc kārtas, no kuriem četros uzvarēja VEF Rīga. Bukmeikeri šāda Ventspils-Rīgas fināla atkārtošanos 2017.gada pavasarī novērtējuši ar koeficientu 2.75 jeb 36% iespējamību.

Abu komandu izredzes uz uzvaru visā līgā tiek vērtētas teju vienādi, taču nedaudz priekšā sezonas sākumā bukmeikeri izvirzījuši ventspilniekus, kuru titula koeficients ir 2.50 jeb 40% iespējamība, kamēr VEF uzvaras iespēja novērtēta ar 2.65 jeb 37% iespējamību. Jāatgādina, ka VEF kā jau ierasts aizvadīs mazāk spēles Latvijas čempionātā nekā konkurenti, jo paralēli piedalās arī VTB Vienotajā līgā. VEF komandai tas nav traucējis sasniegt LBL finālu septiņās sezonās pēc kārtas.