Pagājušās sezonas bronzas medaļu ieguvēji Latvijas basketbola līgas čempionātā Barons kvartāls pēdējā brīdī paziņojuši, ka nepiedalīsies jaunās sezonas čempionātā. Klubs nespēlēs arī līmeni zemākajā LBL2 čempionātā.

“Es nevēlos sīkāk komentēt iemeslus, kurus labāk ir jautāt LBL un LBS vadītājiem,” aģentūrai LETA sacīja kluba valdes priekšsēdētājs Jānis Pormalis. Viņš lika noprast, ka LBL piedāvātie dalības nosacījumi, kad daudzi klubi saskārušies ar finansiālām grūtībām, kā arī ņemot vērā kopējo ekonomisko situāciju valstī, lielākajai daļai komandu nav pievilcīgi dalībai čempionātā.

“Ir divas vadošās komandas VEF Rīga un BK Ventspils ar spēcīgiem sastāviem, ar kuriem pārējie diezin vai varētu konkurēt. Ja pērn bija augsts līmenis un intriga, tad šosezon mēs redzam, ka pārbaudes spēlē LBL augstākās divīzijas klubs zaudē LBL otrās divīzijas vienībai. Tas pasaka ļoti daudz par situāciju klubos,” teica Pormalis.

Līdzdalībai LBL jaunajā sezonā augustā tika apstiprinātas desmit komandas, arī Barons kvartāls, tomēr vairāku komandu starts samazināto budžetu dēļ bija zem jautājuma zīmes. Pašlaik ir liela neskaidrība arī par Jūrmala/Fēnikss dalību čempionātā.

Dalībnieku sastāvu ceturtdien apstiprinās LBS valde, bet čempionāts sāksies pēc nedēļas – 27.septembrī.

Autors: Ventspilnieks.lv-LETA / Foto: LETA