Saeima šodien noraidīja Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa virzīto likumprojektu par nepilsoņa statusa piešķiršanas izbeigšanu Latvijā dzimušajiem bērniem. Likumprojektu atbalstīja 39 parlamentārieši, pret bija 38 deputāti, bet 14 tautas kalpi balsojumā atturējās.

Likumprojektu atbalstīja opozīcijas deputāti, tā dēvētais Vienotības “četrinieks”, kā arī pie frakcijām nepiederošie parlamentārieši Edvards Smiltēns un Romans Miloslavskis.

Vējoņa iesniegtais likumprojekts paredzēja vairs nepiešķirt nepilsoņu statusu bērniem, kuri dzimuši Latvijā pēc 2018.gada 1.jūnija. Likumprojekta anotācijā norādīts, ka tā pieņemšana veicinās saliedētas un uz Latvijas tautas kopīgajām vērtībām balstītas Latvijas sabiedrības turpmāku attīstību.

“Latvija ir demokrātiska un mūsdienīga Eiropas valsts, un ir jāpieliek visas pūles, lai turpinātu Latvijas valsti attīstīt un stiprināt. Latvijas izglītības sistēma spēj sagatavot un audzināt krietnus, godprātīgus un atbildīgus cilvēkus, kas ir Latvijas patrioti un kam ir stingra piederība Latvijai,” iepriekš uzsvēra Vējonis.

Pēc likumprojekta pieņemšanas izmaiņas attiektos uz aptuveni 50 līdz 80 jaundzimušajiem gadā. 2016.gadā nepilsoņa statuss tika piešķirts 52 bērniem.

Autors: Ventspilnieks.lv-LETA / Foto: LETA