BK Ventspils sestdien Latvijas Basketbola līgas (LBL) čempionāta spēlē sarūpēja skatītājiem aizraujošu cīņu, taču paši sev – sarežģītu spēles galotni, tomēr galarezultātā izcīnīja uzvaru ar 89:84 pār čempionvienību Valmiera/ORDO.

Spēles sākumā ventspilnieki guva pirmo grozu, taču tad pamanījās zaudēt…19 (!!!) punktus pēc kārtas, nonākot iedzinējos ar 2:19. Pēc traģiskā sākuma, kad grozā nekrita pilnīgi neviens metiens, kamēr viesiem – teju viss, mājinieki saņēmās un pamazām sāka dzīties pakaļ, līdz atpūtā ejot izdevās pietuvoties līdz viena punkta starpībai – 43:44.

Pēc pārtraukuma ventspilnieki sāka spēlēt daudz atraisītāk un tas arī deva augļus. Izdevās iekrāt pat deviņu punktu pārsvaru un to kādu laiku sargāt, kad atkal izlaida no rokām vadības grožus. Pēdējā perioda vidū viesiem pat bija sešu punktu handikaps. Taču izdevās sapurināties vēlreiz un atspēlēties. Ne bez laimīgas sagadīšanās. Proti, gan pretinieks kļūdījās, gan izdevās viņiem nozagt bumbu pie viesu groza. 28 sekundes pirms pamatlaika beigām Māris Gulbis guva grozu ar sodu, to realizēja un panāca trīs punktu pārsvaru, vēl pēc brīža divus punktus pievienoja Villijs Dīns. Viesiem neveicās uzbrukumā, taču Ingus Jakovičs aizmeta garām abus soda metienus. Vēl vairāk, Gražulis pārkāpj noteikumus – pretinieks gūst divus punktus ar sodu, taču to aizmeta garām.

Atlēkušo bumbu ieguva Kristaps Janičenoks, pret kuru tūliņ guva tūliņ pārkāpa noteikumus. Ventspilnieku kapteinis astoņas sekundes pirms spēles beigām realizēja abus soda metienus un nodrošināja mājiniekiem uzvaru.

Janičenoks guva 15 punktus, bet pa 14 – Jakovičs un Zeļonis.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Ventspilnieks.lv