BK Ventspils pastiprina sastāvu ar Jakoviču; debija jau šovakar

1249
Autors: Ieva Lūka/LETA
Autors: Ieva Lūka/LETA

Basketbola klubam Ventspils pievienojies jauns spēlētājs – Ingus Jakovičs, ar kuru klubs noslēdzis līgumu līdz šīs sezonas beigām. Kā portālam Ventspilnieks.lv pastāstīja kluba valdes priekšsēdis Ralfs Pleinics, paredzams, ja Jakovičs debitēs ventspilnieku rindās jau šovakar FIBA Čempionu līgas spēlē pret Turcijas klubu Muratbey.

23 gadus vecais Jakovičs sezonu iesāka ārpus Latvijas – Krievijas klubā no Ņižņijnovgorodas, kuru šogad vada liepājnieks Artūrs Štālbergs. Diemžēl, bet Ingum pirmā pieredze ārpus Latvijas beidzās nesekmīgi un pirms pāris nedēļām viņa un Krievijas kluba ceļi šķīrās. “Izmantojot iespēju, ka brīvo spēlētāju tirgū ir parādījies talantīgs latviešu spēlētājs, tika nolemts piedāvāt viņam sadarbību ar BK Ventspils,” sacīja Pleinics.

LBL čempionātos Jakovičs ir aizvadījis 140 spēles, kurās guvis 1037 punktus, izcīnījis 269 atlēkušās bumbas kā arī izdarījis 268 rezultatīvas piespēles. Kopā ar Liepāja/Triobet 2011./2012.gada sezonā izcīnītas LBL bronzas medaļas. Pēc tam sekoja divas sudraba medaļas un viens čempiona tituls ar VEF.

Latvijas nacionālajā izlasē aizvadījis 16 spēles, kurās guvis 48 punktus. Šovasar viņš izlases sastāvā piedalījās Olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā Belgradā.

“Kā jau agrāk biju minējis, tad pati dzīve mūs piespieda meklēt papildinājumu vairākās pozīcijās. Šis jautājums kļuva aktuāls pēc tam, kad savainojās Rihards Lomažs. Kad kļuva zināms, ka Ingum Jakovičam beigušās attiecības ar Ņižņijnovgorodu, mēs uzrunājām viņu, kā rezultātā esam ar viņu parakstījuši līgumu. Piesaistot Jakoviču apritē atkal būs 12 spēlētāji un treneriem būs plašāka rotācijas iespēja tieši ārējā līnijā. Plānojam izmaiņas arī garajā galā, taču tās, visticamāk, būs tūlīt pēc gadu mijas,” pastāstīja Pleinics.