Ventspils basketbolisti pārliecinoši revanšējas turkiem

1309

ventspils-turkiārliecinošu revanšu FIBA Čempionu līgas spēlē svinējuši Ventspils basketbolisti, kas savā laukumā ar 95:86 pārspēja Turcijas klubu Muratbey. Abu komandu pirmajā tikšajās reizē Turcijā ventspilnieki zaudēja ar piecu punktu starpību.

Ventspils pieteikumā tika ierakstīts arī jaunieguvums Ingus Jakovičs. Ventspilnieku starta piecinieks krietni atšķirīgs salīdzinot ar iepriekšējām spēlēm: Dīns, Kempbels, Janičenoks, Zeļonis un Zaķis.

Rezultāts auga punkts punktā, pārmaiņus esot vadībā gan vieniem, gan otriem. Pirmā ceturtdaļa noslēdzās neizšķirti 21:21. Tikpat rezultatīva arī otra ceturtdaļa, taču mājiniekiem izdevās pamazām atrauties vadībā, panākot pat 11 punktu pārsvaru. Tomēr līdz pārtraukuma viesiem izdevās starpību sadeldēt līdz trim punktiem – 48:45.

Kad ceturtdaļas trešajā minūtē Zaķis pēc Kempbela piespēles panāca 59:52, šķita, ka viss ventspilnieku rezervistu soliņš sastinga bailēs – Ronalds piezemējās sāpju grimasēs un kādu laiku palika guļam uz grīdas. Taču viss beidzās laimīgi un spēlētājs neguva savainojumu. Toties pēc pāris minūtēm citā saskarē ar pretinieku Zaķis saķēra cirksni un pameta laukumu. Tobrīd Zaķis bija guvis jau 17 punktus un izcīnījis septiņas atlēkušās bumbas.

Interesanti notikumi risinājās ceturtdaļas otrajā pusē, kad nepilnu divu minūšu laikā rezultāts no 63:61 pārtop par 73:61. Te gan jāteic, ka arī turki pielika savu roku šajā mājinieku 10:0 izrāvienā. Proti, īsā laika sprīdī viņiem divas tehniskās piezīmes un abos gadījumos tās tika izmantotas pēc pilnas programmas un, kas ir pats interesantākais, uz to brīdi BK Ventspils precizitāte soda metienos ir sen neredzēta 89% (16/18). +12 jau ir pamatīgs kapitāls uzvarai šajā spēlē un pilnvērtīgam revanšam par zaudējumu pirmajā mačā. Vēl viena labā ziņa, ka ar Zaķi nekas ārkārtējs nav noticis un viņš atgriezās spēlē.

Ja pēc trim ceturtdaļām esi vadībā ar 13 punktu pārsvaru, tad prasmīga komanda pēdējo desmit minūšu laikā vairs neko nevar sabojāt. It īpaši, ja spēles gaita un tās raksturs neliecina par kaut kādām briesmām no kaut kurienes. Kad trešās minūtes izskaņā savus pirmos punktus gūst Toms Leimanis un nu visi laukumā izgājušie ventspilnieki ir atzīmējušies gūto punktu ailītē, mača liktenis ir skaidrs.