Sestdien Latvijas – Igaunijas basketbola līgas regulārā čempionāta noslēgumā BK Ventspils pēdējā spēlē savā laukumā uzņēma principiālos pretiniekus Tallinas Kalev/Cramo. Šī spēle ir īpaša ar to, ka uzvarētājs ieguva pirmo vietu regulārā čempionāta noslēgumā. Par prieku daudzajiem skatītājiem, uzvarēja ventspilnieki (91:82) un nodrošināja pirmo vietu.

Ventspilnieki maču iesāka ar 11 punktu izrāvienu, taču viesi ātri sadeldēja pārsvaru un pirmā ceturtdaļa tika uzvarēta ar nieka diviem punktiem (26:24). Tāpat laukuma saimniekiem veiksmīga bija otrās ceturtdaļas pirmā puse, kurā ar pāris izrāvieniem izdevās panākt 12 punktu pārsvaru. Tiesa, arī šoreiz tallinieši atspēlējās un Ventspils pirmo puslaiku uzvarēja ar 45:42.

Otrajā puslaikā bieži mainījās vadība un laukumā izcēlās asumi, taču mača nogalē aukstasinīgāki bija ventspilnieki. Septiņu punktu izrāvienu ar tālmetienu pusotru minūti pirms pamatlaika beigām ievadīja laukuma saimnieku kapteinis Māris Gulbis, kurš panāca 84:81. Tikmēr viesi atbildēja ar nesekmīgiem uzbrukumiem, Ventspilij svinot uzvaru.

Ventspils komandā ar 23 punktiem atzīmējās Rihards Lomažs, bet 21 punktu guva kapteinis Māris Gulbis.

Pirmajā spēlē sezonas atklāšanas dienā BK Ventspils viesos zaudēja ar deviņu punktu starpību. Kā vēlāk izrādījās, tas ventspilniekiem bija līdz šim vienīgais zaudējums sezonā, kas ļāva ieņemt pirmo vietu.

Autors: Ventspilnieks/LETA / Foto: Pixabay