BK “Ventspils” pretinieki FIBA Čempionu līgā – Rumānijas vai Ungārijas čempioni

537

FIBA Čempionu līgas turnīrā notikušajā izlozē noskaidrojies, ka BK Ventspils pretinieki kvalifikācijas turnīrā būs Rumānijas vai Ungārijas čempionvienības.

Ventspilnieki pirmo reizi turnīra vēsturē spēlēs kvalifikācijas turnīrā. Sacensību pirmajās divās sezonās BK Ventspils bija iespēja spēlēs uzreiz pamatturnīrā. Pirmajā gadā no dalības turnīrā atteicās VEF Rīga, līdz ar to dodot iespēju piedalīties ventspilniekiem, kas to arī izmantoja. Šajā sezonā pamatturnīrā vietu nopelnīja paši ventspilnieki, kļūstot pērn par Latvijas čempioniem.

Šoreiz Latvijas čempionu tronī atgriezušies VEF Rīga nolēma mainīt stratēģiju un piedalīties FIBA Čempionu līgā, atstājot agrākos gados pārstāvēto VTB līgu. Līdz ar to ventspilniekiem nāksies iziet kvalifikācijas ciklu.

Tiesa, BK Ventspils spēlēs kvalifikācijas otrajā kārtā. Lai iekļūtu grupu turnīrā, Ventspils komandai jāpārvar viena kārta (pērn bija trīs kvalifikācijas kārtas). Tajā pretī stāsies Rumānijas čempioni Oradea vai Ungārijas čempioni Falco. Spēles notiks 26. un 29.septembrī.

Iekļūstot grupu turnīrā, Ventspils komandai pretiniekos būs tādi klubi kā Grieķijas PAOK, Klaipēdas Neptūnas, Turcijas Besiktas, Itālijas Brindisi, Spānijas Zaragoza un Francijas JDA Dijon.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: FIBA Champions league