Valsts svētku dienā, 4. maijā, BK Ventspils uzdāvināja skaistu dāvanu kā paši sev, tā arī visai pilsētai, izcīnot vietu Latvijas Basketbola līgas čempionāta finālā. Tajā cīņā par Latvijas čempionu titulu pretī stāsies galvenie sezonas favorīti VEF Rīga.

Pusfināla sērijas ceturtais mačs notika Ogrē. Pretiniekiem sastāvā bija arī abi līderi Kristaps Dārgais un Rinalds Sirsniņš, tāpat kā iepriekšējā mačā. To, ka ar Ogri var spēlēt līdzvērtīgi un arī uzvarēt, parādīja visas trīs pusfināla sērijas spēles. Pirmajā mačā savā laukumā gan neizdevās lielākā daļa spēles, it īpaši sākums, taču mača galotnē izdevās sakārtot spēli un tuvoties pretiniekiem, taču zaudēts bija pārāk daudz un tika piedzīvots zaudējums. Nākamajās divās spēlēs jau veicās daudz labāk, lai gan joprojām dažbrīd piekliboja precizitāte, saspēle un aizsardzība. Tomēr izdevās gūt uzvaras, it īpaši trešajā mačā tas bija svarīgi, jo ogrēniešu sastāvā laukumā atkal bija abi to līderi Dārgais un Sirsniņš.

Sērijas ceturtais mačs bija lieliska iespēja uz viļņa esošajiem ventspilniekiem pielikt punktu cīņai par ceļazīmi uz finālu. Tiesa, spēle atkal sākās ne tik veiksmīgā gultnē – mājinieki ātri vien ieguva pārsvaru. Vispirms ar 6:0, tad 12:5 un 15:7. Pamazām izdevās spēli nedaudz sakārtot un uzlabot sniegumu, pietuvojoties līdz 12:15, tomēr pirmais ceturksnis noslēgts vēl iedzinēju lomā ar 14:19.

Arī otrajā ceturksnī periodiski izdevās pietuvoties pretiniekiem iespējami tuvu (19:21), taču neprecizitātes metienos un vēl dažas kļūdas atkal deva iespēju laukuma saimniekiem ogrēniešiem atrauties vadībā, puslaika galotnē panākot lielāko pārsvaru – 38:25.

Otrais puslaiks sākās līdzīgā ritmā, taču pamazām ventspilnieki sāka pakaļdzīšanos, trešo ceturtdaļu noslēdzot ar -4 (50:54). Izšķirošās ceturtdaļas pirmās minūtes izskaņā pēc Ausēja precīzā metiena viesi pirmoreiz izvirzījās vadībā (55:54), vēlāk, izmantojot pretinieku kļūdas (arī paši gana daudz kļūdījās), izdevās iekrāt pat astoņu punktu pārsvaru (65:57).

Tolaik bija atlikušas vairs tikai piecas minūtes, tomēr komfortabli vēl nevarēja justies. Ņemot vērā abu komandu ne visai stabilo sniegumu, varēja notikt daudz kas. Viesi vēl arvien turējās līdz pat deviņu punktu pārsvarā, tomēr minūti pirms pamatlaika beigām Ogres basketbolisti panāca vispirms 71:72, bet 25 sekundes pirms beigām – arī neizšķirtu 72:72. Saspringtā galotnē aukstasinīgāki bija ventspilnieki, un divas sekundes pirms finālsvilpes Ausējs ar precīzu trejaci guva uzvaras grozu – 75:72.

Rezultatīvākais spēlētājs BK Ventspils rindās bija Artūrs Ausējs, kurš sakrāja 19 punktus un izdarīja septiņas rezultatīvas piespēles. Māra Gulbja rēķinā 13 punkti, bet Kristoferam Kofijam – double-double, jo guva 16 punktus un izcīnīja 10 bumbas zem groziem.

Visā sērijā BK Ventspils uzvarēja ar 3-1. Finālā pretiniekos būs VEF Rīga, kas ar 3-0 apspēlēja BK Liepāja. Finālsērija, kas ilgs līdz četrām uzvarām, sāksies 8. maijā. Pēc tam mači paredzēti 11., 14., 17. maijā un, ja būs nepieciešams, arī 19., 21. un 23. maijā.

04.05.2021 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: BK Ventspils