Ņemot vērā pēdējās nedēļas laikā straujā saslimšanas ar COVID-19 gadījumu pieauguma dēļ, no trešdienas, 5. maija, arī Ventspils pilsētas skolas būs slēgtas mācībām klātienē. Viss mācību process notiks tikai attālināti, informēja Ventspils pilsētas domes Izglītības pārvaldē.

Saskaņā ar pārvaldes rīkojumu, mācības attālināti notiks visiem – no 1. līdz 12. klasei ieskaitot.

Trešdien arī sasaukta Ventspils pilsētas domes Izglītības komisijas sēde, lai lemtu par turpmāko mācību procesa organizēšanu, uzsvēra pārvaldē.

Detalizēta informācija ir nosūtīta skolēnu vecākiem sistēmā E-klase.

Saistībā ar slimības straujāku izplatību pilsētā, arī pārvalde pārtraukusi apmeklētāju pieņemšanu klātienē.

Saskaņā ar Slimību profilakses un kontroles centra datiem, 3. maijā pilsētā bija reģistrēti septiņi jauni saslimšanas gadījumi, jaunākie dati vēl nav pieejami. Līdz 4. maija rītam Ventspils pilsētā 14 dienu kumulatīvais rādītājs uz 100 000 cilvēkiem bija strauji pieaudzis līdz 310, tā pārsniedzot kritisko robežu. Pēdējo divu nedēļu laikā Ventspils pilsētā saslimuši 105 cilvēki. Līdz ar to arī Ventspils pilsēta, tāpat kā pārējās Latvijas lielās pilsētas, ir izkritusi no saraksta, kurā noteiktas pašvaldības ar atļauju rīkot mācības klātienē.

Līdzīga situācija ir arī Ventspils novadā, kurā šis rādītājs ir pieaudzis līdz 250 gadījumiem uz 100 000 iedzīvotājiem. Divu nedēļu laikā reģistrēti 28 jauni saslimšanas gadījumi. Šonedēļ mācības vēl notiks klātienē, taču no nākamās nedēļas tās arī plānots rīkot attālināti.

Kopumā līdz šim Ventspils pilsētā reģistrēti 1337 saslimšanas gadījumi, bet novadā – 323. Rēķinot vidēji uz 100 000 iedzīvotājiem, saslimšanas gadījumu skaitlis ir 3943 pilsētā un 2984 – novadā.

05.05.2021 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Unsplash.com