Bronzas medaļas – kabatā!

1335

Piedzīvojot īstu trilleri, BK Ventspils basketbolistiem tomēr izdevās pārvarēt sīkto Liepāja/Triobet pretestību un izšķirošajā finālsērijas spēlē izcīnīt bronzas medaļas Latvijas Basketbola līgas čempionātā. Izšķirošajā cīņā ventspilnieki savā laukumā pārpildītu tribīņu priekšā triumfēja ar 72:66.

Mājinieki jau ar pirmajām minūtēm diktēja savus noteikumus un ātri vien panāca vadību ar 11:2. Šķita, ka pamati uzvarai ir jau ielikti, taču drīz liepājnieki strauji atbildēja un ne tikai panāca izlīdzinājumu, bet otrajā ceturtdaļā ari iegūstot vadību ar 33:27. Līdz pārtraukumam gan izdevās atkal atgūt nelielu pārsvaru – 38:35.

Otrais puslaiks iesākās vienmuļi – abām komandām ne visai veicās metienu realizācija, bija arī abpusējas kļūdas. Un tad trešās ceturtdaļas vidū izšāva ventspilnieki. Tikko laukumā bija atgriezies Žanis Peiners, kurš uzņēmās iniciatīvu un guva punktus, kā arī piespēlēja komandas biedriem punktu gūšanā. Tobrīd ventspilnieki ieguva jau pieklājīgu pārsvaru ar 55:46.

Izšķirošajā ceturtdaļā pēc Arta Ates tālmetiena šķiet, ka bronzas medaļas jau kabatā (60:46), taču – nekā. Liepājnieki sapurinājās un straujiem soļiem pietuvojās mājiniekiem līdz pat divu punktu starpībai (62:60). Kārlis Muižnieks pieprasīja minūtes pārtraukumu, bet atlikušās minūtes izdevās nospēlēt gudri, pacietīgi un precīzi, izcīnot uzvaru ar 72:66.

Jaunais ventspilnieks Lomažs ar gūtajiem 15 punktiem bija labākais Ventspils rindās. Gulbis un Peiners guva pa 10 punktiem.