Četri ventspilnieki pretendē uz Latvijas gada balvu sportā

1371

Četri ventspilnieki – divas sportistes un divi treneri – iekļuvuši pretendetu lokā, kas kandidē uz Latvijas gada balvu sportā.

Tiesa, skaidrs ir viens, ka iespējams būs saņemt tikai trīs balvas. Uz gada labākās sportistes titulu pretendē svarcēlāja Rebeka Koha un šķēpmetēja Madara Palameika. Savukārt uz gada trenera titulu pretendē svarcēlāju treneris Eduards Andruškevičs un Latvijas bobsleja izlases treneris Sandis Prūsis.

Jāatzīmē, ka Rebeka Koha pretendē arī uz gada uzlēcošās zvaigznes titulu. Rebeka Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs svara kategorijā līdz 53 kg ieguva ceturto vietu. Eiropas pieaugušo čempionāta bronzas medaļas ieguvēja svara kategorijā līdz 53 kg. Eiropas U-20 čempione svarcelšanā.

Palameika Rio šķēpmešanā sievietēm finālā ar rezultātu 60,14 m ieguva 10.vietu. Dimanta līgas finālposmā laboja sev piederošo Latvijas rekordu šķēpmešanā sievietēm un tagad tas ir 66,18 m. Kļuva par IAAF Dimanta līgas kopvērtējuma uzvarētāju. Eiropas čempionātā septītā vieta (60,39m).

Latvijas Gada balvu sportā pasniegs 16 nominācijās, kurām pretendentus izvirzīja Latvijas Olimpiskās komitejas, Latvijas Sporta federāciju padomes, Latvijas Olimpiskās vienības pārstāvji, Latvijas sporta žurnālisti, sporta federācijas un citi nozares eksperti. Balvu ieguvējus nosaka īpaši veidota žūrijas komisija aizklātā balsojumā.

Atgādinām, ka Ventspils pilsētas gada atzinība sportā kā labākās sportistes balvu saņēma Rebeka Koha, bet viņas treneris Eduards Andruškēvičs kļuva par labāko treneri.

Laureātu paziņošana notiks 22.decembra vakarā Rīgā.