Latvijas vīriešu basketbola izlases galvenais treneris Arnis Vecvagars nosaucis to 14 basketbolistu vārdus, kuri turpinās gatavoties Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas turnīra spēlēm. Starp nosauktajiem basketbolistiem ir arī BK Ventspils spēlētājs Rihards Lomažs, valstsvienībā atgriezīsies vēl viens ventspilnieks – Dāvis Lejasmeiers, informē Latvijas Basketbola savienība.

Salīdzinot ar novembra spēlēm, Latvijas komandas sastāvu papildinājuši centra spēlētājs Mārtiņš Meiers (Krasnojarskas Enisey, Krievija), saspēles vadītājs Dāvis Lejasmeiers (Krosno, Polija) un aizsargs Rihards Lomažs (BK Ventspils), bet šoreiz nav uzaicināts spēka uzbrucējs Rolands Freimanis (Gaziantep).

Nav mainījusies Eirolīgas klubu nostāja par spēlētāju līdzdalību valstsvienību spēlēs. Itālijas komanda AX Olimpia vadība Daira Bertāna lūguma noraidīšanu pamatojusi ar nepieciešamību uzlabot pozīcijas tabulā, lai netiktu apdraudēta klubam piešķirtā Eirolīgas A licence. Jāņa Timmas klubs Baskonia turpina cīnīties par tiesībām spēlēt izslēgšanas turnīrā. Jāņa Strēlnieka klubs Olympiacos iepriekš atteicies atbrīvot arī spēlētājus, kuri aicināti Grieķijas izlasē.

“Pirmo reizi uzaicināts ventspilnieks Rihards Lomažs, kuru labi pazīstu no U-20 izlašu turnīriem. Pēc smaga savainojuma viņš ir atguvis sportisko formu un vairākās Čempionu līgas spēlēs bijis starp ventspilnieku līderiem. Lomažs var iedot komandai papildus enerģijas devu gan aizsardzībā, gan uzbrukumā,” izlaes treneri Vecvagaru citēts LBS mājas lapā.

Par Lejasmeieru viņš saka tā: “Saspēles vadītājiem pievienojies Dāvis Lejasmeiers, kurš sevi labi parādīja jau vasarā. Viņam ir stabilas pozīcijas klubā un mums, treneriem, paplašināsies iespējas variēt sastāvu un komandas taktiku, atkarībā no situācijas laukumā.”

Jau ziņots, ka izlasei kandidātu lokā iekļauti arī citi BK Ventspils spēlētāji – Aigars Šķēle, un Ingus Jakovičs.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA