Ventspils futbolisti svētdien savā laukumā piedzīvoja neveiksmi Latvijas čempionāta virslīgā spēlē, svarīgā cīņā par medaļā ar 0:2 zaudējot ambiciozajai Riga FC vienībai.

Spēle bija notikumiem bagāta, abām komandām demonstrējot aktīvu futbolu, bet rezultātu atklāja viesi no Rīgas, kuru labā 32.minūtē ar skaistu sitienu izcēlās Bogdans Vaščuks. Līdz lielajam pārtraukumam rezultāts palika nemainīgs, bet jau pašā otrā puslaika sākumā Vaščuks bija precīzs vēlreiz, tādējādi panākot jau 2:0.

Turpinājumā Riga FC sāka spēlēt no aizsardzības, kamēr ventspilniekiem bija bumbas kontrole, taču ar vārtu gūšanas iespēju izmantošanu nesekmējās. Tikmēr rīdzinieki vienā no pretuzbrukumiem nebija tālu no vārtu guvumiem, tomēr 65.minūtē pārāk teatrāli FK Ventspils soda laukumā krita Darko Lemajičs, kurš par to nopelnīja savu dzelteno kartīti un noraidījumu no laukuma.

Lai arī Riga palika mazākumā, mājinieki to vārtu guvumā nespēja pārvērst, lai arī pēc viena no sitieniem bumba norībināja vārtu pārliktni.

Šīs spēles uzvarētāji pakāptos uz otro vietu kopvērtējumā. To izmantoja Riga FC, kamēr ventspilnieki tagad attālinājās no līderu trio. Līdz čempionāta beigām atlikušas tikai četras spēles un ventspilniekiem priekšā ļoti sarežģīts uzdevums – iekļūt vismaz trešajā vietā. Turklāt iepriekšējā spēlē ventspilnieki pamanījās zaudēt svarīgus punktus turnīra pastarītei Metta/LU. Cerības vēl ir pietiekoši labas, taču jāņem vērā, ka sīvākiem konkurentiem ir vēl spēles rezervē.

FK Ventspils nākamo spēli aizvadīs 30.septembrī viesos pret neveiksmīgi spēlējošo FK Jelgava. Atlikušajās trīs spēlēs pretī stāsies trīs sīvākie konkurenti – Liepāja/Mogo, RFS un Jūrmalas Spartaks. Tiesa, pret liepājniekiem un rīdziniekiem spēles jāaizvada izbraukumā, kamēr čempionāta noslēdzošajā spēlē jūrmalniekus uzņems savā laukumā.

Kopvērtējums: Jūrmalas Spartaks 37 punkti (19 spēlēs), Riga FC 33 (20), FK Liepāja/Mogo 30 (19), RFS 29 (18), FK Ventspils 28 (20), FK Jelgava 18 (18), FK Metta/LU 11 (20).

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: FK Ventspils