Ventspils hokeja klubs HK VENTA 2002 iekļuvis Latvijas kausa izcīņas ceturtdaļfinālā, liecina turnīra rīkotāju informācija.

Iepriekš A apakšgrupā ventspilnieki savas spēles jau bija aizvadījuši ātrāk nekā konkurenti un ar četriem punktiem ieņēma pirmo pozīciju. Tomēr tas ventspilniekiem vēl negarantēja iekļūšanu Latvijas kausa izcīņas finālturnīrā, jo pa četriem punktiem bija arī Liepājas SS un Mārupes komandām, bet ar trim punktiem sekoja HS Rīga 2001. Teorētiski liepājnieki un rīdzinieki varēja ventspilniekus apsteigt un atstāt bez ceļazīmes uz ceturtdaļfinālu.

Izšķirošā spēle bija tieši starp Liepājas SSS un HS Rīga 2001. Rīdzinieki sagrāva liepājniekus ar 8:1 un triumfēja grupā, bet ventspilnieki priekšsacīkstes noslēdza otrajā vietā.

Katra no divām grupām izspēlēja kopumā viena apļa turnīru, lai noskaidrotu divas spēcīgākās komandas, bet pēcāk sekoja izslēgšanas spēles, kurās tikās grupu uzvarētājas pret otro vietu īpašniecēm.

HK VENTA 2002 pretī bija Lido komanda, kuru ventspilnieki sestdien pieveica ar 6:4 un iekļuva ceturtdaļfinālā. Ar hat-trick atzīmējās Jānis Golubovičs, bet Edgars Cgojevs iekrāja 1+3 punktus.

Latvijas kausa izcīņas ceturtdaļfinālā HK VENTA 2002 pretinieki būs pagājušās sezonas Latvijas virslīgas čempionāta sudraba medaļu ieguvēji Mogo.

Latvijas kausa izcīņa norisināsies sērijā līdz vienai uzvarai. Pusfināli un fināli tiks aizvadīt decembrī.

Tikmēr jau svētdien, 1.oktobrī, pirmās spēles tiks aizvadītas Latvijas čempionāta 1.līgas turnīrā. Pašreizējie čempioni HK VENTA 2002 pirmajā spēlē savā laukumā uzņems Liepājas SSS vienību. Spēle notiks Olimpiskā centra Ventspils Ledus hallē un tās sākums plkst.14.30.

Šogad 1.līgas čempionātā piedalīsies kopumā deviņas komandas. Cīņā par titula aizstāvēšanu ventspilniekiem pretiniekos būs Liepājas SSS, Valmieras HK/BSS/ViA, HK Zemgale/JLSS, Mārupe, Pārdaugava/Jūrmala, Daugavpils/LDz Cargo, Lido un HS Rīga 2001.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: HK VENTA 2002