Lasi laikraksta VENTSPILNIEKS.LV jaunākajā numurā!

1541

Lasītāji Ventspilī savās pastkastītēs saņēmuši laikraksta VENTSPILNIEKS.LV jaunāko – 29. numuru!

 

Laikraksta numura galvenais fokuss šoreiz pievērsts pagājušās nedēļas vienam no galvenajiem notikumiem Ventspils pilsētā – jauna politiskā spēka Laiks Pārmaiņām nodibināšanai. Laikraksta jaunākajā numurā ieskats partijas dibināšanas kongresā un politiskā spēka mērķiem nākotnē ne tikai Ventspilī, arī Latvijas mērogā.

Vairāk kā simts tūkstoši dzīvokļu daudzdzīvokļu namos Latvijā atrodas uz zemes, kas pieder citam īpašniekam. Šo mājokļu īpašnieki nonākuši piespiedu zemes nomas maksas jūgā – ja ar zemes īpašniekiem nav iespējams vienoties par pieņemamu nomas maksu, to nosaka 6% apmērā no zemes kadastrālās vērtības. Tā kā saskaņā ar Civillikumu maksājumam attiecībā uz zemi noilgums iestājas pēc 10 gadiem, veikli darboņi uzpirkuši privātīpašniekiem piederošu zemi zem daudzdzīvokļu ēkām un tagad nodarbojas ar it kā pirms teju desmit gadiem radušos parādu piedziņu. Viena no šādām firmām ir AS Pilsētas zemes dienests, kurai Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) uzlicis sodu 50 000 eiro apmērā par negodīgu komercpraksi un licis pārtraukt tās īstenošanu.

Izglītots, inteliģents un erudīts cilvēks ir lasošs cilvēks. Šī tēze ir gluži kā aksioma. Goda vieta mājā parasti tiek ierādīta bibliotēkai, un jo lielāka grāmatu daudzveidība un iespaidīgāks to klāsts, jo lielāks iemesls lepnumam. Šādam apgalvojumam, visticamāk, piekritīs 35 gadus un vecāki ļaudis, kuri auga un izglītojās pirmsdatoru laikmetā. Bet jaunākiem cilvēkiem, kā izskatās, grāmatas nepavisam nav vajadzīgas, vismaz to tradicionālajā drukātajā veidā.

Cilvēkstāstu rubrikā šoreiz Dundagā mežsaimnieku ģimenē dzimušais Uldis Kristiņš, kurš nu jau vairāk nekā 20 gadu ir ventspilnieks. Šajā pilsētā pavadīta puse no līdzšinējā mūža, te izveidojusies ģimene, kurā sieva Antra viņam dāvājusi divus brašus dēlus, šeit uzbūvēta plaša, energotaupīga privātmāja, pilsētas pievārtē ir darbs augstskolā iegūtajā specialitātē ar pieklājīgu atalgojumu un pat neliels bizness. Pašam un dēliem ir iespēja nodarboties ar amatiersportu, kas Kristiņu dzimtā bijis cieņā visās paaudzēs. Vienkāršojot varētu pieņemt, ka Uldis kā bijušais korists pašdarbnieks ik pa laikam dungo Ainara Mielava dziesmas vārdus: “Ir ko cerēt, ir kam ticēt – man ir gandrīz viss”.

Šie ir tikai daži no tematiem laikraksta jaunākajā numurā. Meklē laikrakstu savā pastkastītē!

Laikraksts ir bezmaksas izdevums, kuru izdod biedrība par taisnīgumu un atklātību. Ja gadījumā neesat saņēmuši laikrakstu, rakstiet mums e-pasta vēstuli redakcija@ventspilnieks.lv!

Nākamais numurs iznāks 29.septembrī!