Ventspils futbolisti sestdien aizvadīs sezonas pēdējo, taču vissvarīgāko spēli šajā Latvijas virslīgas čempionāta spēlē, kad savā laukumā uzņems jau čempionu titulu nodrošinājušo Jūrmalas Spartaku. Ventspilniekiem ir noteikti jāuzvar, lai iegūtu ne vien ceļazīmi uz UEFA Eiropas līgas turnīru, bet galvenais – kļūt par bronzas medaļu ieguvējiem.

Spēles sākums ir plkst.14. Kā informē klubs, šoreiz ieeja uz spēli stadionā ir bez maksas, tā komanda cer sapulcināt stadionā pilnas tribīnes.

Uzvara pār jūrmalniekiem Ventspils komandai var nodrošināt bronzas medaļas, taču konkurentiem pretiniekos nomināli vājākie pretinieki. Pēdējā spēlē Liepāja uzņems pastarīti Metta/LU, bet FK Jelgava uzņems RFS.

Situācija kopvērtējumā: Jūrmalas Spartaks 43 punkti (23 spēlēs), Riga FC 37 (24), FK Ventspils 35 (23), RFS 35 (23), FK Liepāja/Mogo 34 (23), FK Jelgava 26 (23), Metta/LU 15 (23).

Jāatzīmē, ka uzvaras gadījumā ventspilnieki iekļūs medaļnieku vidū un 20.gadu pēc kārtas būs nokļuvuši uz goda pjedestāla.

Turklāt šī spēle būs īpaša vēl vienā nozīmē: šis mačs būs FK Ventspils 600.spēle Latvijas čempionātā.

Kad nu jau tālajā 1997.gadā FK Ventspils aizvadīja savu pirmo maču virslīgā, visi tagadējie dzeltenzilo pretinieki ne tikai nebija elitē, tie vispār vēl neeksistēja. Pašā pirmajā spēlē gan tika piedzīvots smags zaudējums tā laika Latvijas futbola dūžiem – Skonto (0:3). Simtajā spēlē ventspilnieki nospēlēja 1:1 ar Liepājas Metalurgu. Zīmīgi, ka arī 550.spēli ventspilnieki aizvadīja pret Spartaku un toreiz uzvarēja ar 2:1, abus vārtus gūstot Ģirtam Karlsonam.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: FK Ventspils