HK Venta 2002 Olimpiskā centra Ventspils Ledus hallē ik dienu aicina ziedot leģendārā Latvijas hokeja trenera Haralda Vasiļjeva rehabilitācijai. Katrs ziedojums ir kā gaismas stariņš, lai leģendārais treneris atgūtu tik nepieciešamo veselību pilnvērtīgai dzīvei, tādēļ Ventspils klubs aicina ikvienu sniegt kaut nelielu, un tomēr – atbalstu Haraldam Vasiļjevam, kura vārds ir ierakstīts Latvijas hokeja vēsturē ar zelta burtiem.

Ventspils hokeja klubs nākamo spēli Latvijas 1.līgas čempionātā aizvadīs svētdien, 4.februārī, kad plkst. 15.15 savā laukumā uzņems Mārupes komandu. Klubs šo spēli veltīs Haraldam Vasiļjevam, tādēļ uz šo spēli ir īpaši aicināts ikviens ventspilnieks!

 

 

Haralds Vasiļjevsir patreizējais Optibet Hokeja Līgas (virslīga) HK Zemgale/LLU komandas galvenais treneris. Viņš ir bijušais latviešu hokejists, uzbrucējs, pēc sportista karjeras beigām — treneris. No 1968. līdz 1983. gadam Haralds spēlēja  Rīgas Dinamo rindās, desmit no sezonām aizvadot PSRS hokeja līgas augstākajā divīzijā.

Pēc trenera izglītības iegūšanas no 1985. līdz 1990.gadam, kad Haralds pārcēlās uz Vāciju, viņš bija Rīgas RASMS (Dinamo fārmkluba) galvenais treneris. Nākamās divas sezonas viņš bija spēlējošais treneris Dortmundē. Ar Dortmundes klubu Vasiļjevs strādāja līdz pat 1994.gadam, pēc tam devās uz Krēfeldi, kuras sistēmā līdz pat 2004.gadam ieņēma dažādus posteņus, divus periodus strādājot arī par DEL līgas kluba Krēfeldes Pinguine galveno treneri.

No 1999. līdz 2001.gadam Vasiļjevs bija Latvijas hokeja izlases treneris. Izlases stūri viņš pārņēma no Leonīda Beresņeva. 2016.gadā Vasiļjevs atkal pārņēma izlases vadīšanu no Beresņeva, taču rudenī par jauno izlases galveno treneri tika apstiprināts patreizējais Latvijas hokeja valstsvienības galvenais treneris Bobs Hārtlijs.

Latvijas vīriešu hokeja valstsvienības galvenā trenera Haralda Vasiļjeva vadībā Latvijas hokeja valstsvienība piedalījās 1999.gadā pasaules čempionāta izspēlē Šefīldā, Anglijā, un olimpiskās kvalifikācijas turnīrā Klāgenfurtē, Austrijā.

Spilgtākais Haralda Vasiļjeva kā Latvijas valstsvienības galvenā trenera panākums pieredzēts 2000.gadā pasaules čempionātā Sanktpēterburgā, Krievijā, kad izslēdzot no tālākas cīņas zvaigžņoto Krievijas izlasi, Latvijas hokeja izlase izcīnīja godpilno astoto vietu.

Fragments no 2016. gada 5. decembra intervijas portālam TVNet

“Arī 2000. gads Latvijas hokejā atstājis neaizmirstamu nospiedumu. Toreiz pasaules čempionātā jūsu vadītā Latvijas valstsvienība Sanktpēterburgā pārspēja zvaigžņoto Krievijas valstsvienību. Tā bija milzu sensācija. 

– Tā bija mūsu lielā diena. Toreiz apspēlējām NHL komandu. Tajā mirklī visiem bija lielas emocijas, turklāt sapratām, ka tas noticis pirmo reizi un tā var notikt varbūt tikai vienreiz. 

Artūrs Irbe pēc šā mača teica, ka dzīvojis 33 gadus šajā saulē un šādas hokeja spēles dēļ ir gatavs atdot pusi dzīves.

Tās bija pirmās emocijas, kuras iznāca uz āru. Droši vien pēc gadiem to drusku samazinātu, bet tajā mirklī tā likās un tā ir. Cilvēks ir emocionāla būtne un prieka brīžus pārdzīvo. Cits šādus mirkļus uztver mierīgāk, citam ir jūtu izvirdums. 

Tas pats čempionāts. Jūs pieaugušo hokejā 2000. gadā ievirzījāt toreiz jauno Jāni Spruktu. Man iekrita acīs viņa dūšīgais Latvijas himnas dziedājums plašu muti.

– Domāju, ka ne tikai viņš viens dziedāja. Visi pārējie arī tā darīja. Himnas vārdi pie manis ģērbtuvē ir izvietoti, un katrs, ejot garām, tos varēja apskatīt, izlasīt. Tāpat ar Latvijas ģerboni ģērbtuvē bija izkārts Latvijas izlases sastāvs pa maiņām. Tas ir pareizais solis komandas veidošanā. Uzskatu, ka tā ir manas cieņas izrādīšana pret sportistu. Protams, viss notika latviešu valodā, arī spēles plāns tika rakstīts latviski. Var jau būt, ka daži nesaprata, bet ir cilvēki, kas var iztulkot.”

Autors: Ventspilnieks.lv/HK VENTA 2002  /  Foto: LETA