Pieredzējušais latviešu basketbolists Kristaps Janičenoks atgriezies VEF Rīga komandā, trešdien paziņoja klubs. Līgums ar 34 gadus veco basketbolistu noslēgts uz diviem gadiem.

Janičenoks VEF Rīga komandu pārstāvēja no 2010. līdz 2014.gadam, bet pēc tam nākamās trīs sezonas spēlēja rīdzinieku sīvākajā konkurentē Ventspilī. Janičenoks VEF Rīga sastāvā trīs reizes kronēts par Latvijas čempionu.

Janičenoks šobrīd atrodas Latvijas izlases treniņnometnē un ir kandidāts dalībai šī gada Eiropas čempionāta finālturnīrā. Kā sarunā ar aģentūru LETA atklāja basketbolists, šī viņam ir pēdējā vasara izlasē.

Traumas dēļ Janičenokam iepriekšējā sezona bija saraustīta. Latvijas Basketbola līgas čempionātā pieredzējušais basketbolists 26 spēlēs vidēji iemeta 10,2 punktus, kamēr Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Čempionu līgas turnīrā viņam 11 mačos caurmērā 8,3 punktu.

Pēc karjeras sākuma daļas Latvijā Janičenoks no 2003. līdz 2008.gadam spēlēja vienībās Beļģijā, Vācijā un Itālijā. 2008.gadā viņš uzspēlēja Latvijas vienībā Barons, bet pēc tam sacentās Itālijas otrajā līgā. Savukārt kopš 2010.gada viņš spēlēja VEF Rīga rindās.

Autors: LETA / Foto: LETA