Vairākās vietās Ventspilī veiks pasākumus plūdu riska samazināšanai

1317

Vairākās vietās Ventspilī tiks veikti pasākumi plūdu riska samazināšanai, informē Komunālā pārvalde.

Visā plūdu un krasta erozijas risku apdraudējuma novēršanas pasākumu projektā paredzēti būvdarbi piecos objektos.

Plānots pārbūvēt Vidumupītes nogāzes un gultni posmā no upītes ietekas Ventā līdz Durbes ielai, tostarp upītes posmu no Brīvības ielas līdz Renķa dārzam paredzēts pārbūvēt slēgtā kolektorā, izveidojot pārplūdi uz dīķi pie Renķa dārza.

Žāžciemā veidos virszemes noteces sistēmu, ierīkojot jaunu grāvi no Krasta ielas līdz Rūpniecības ielai gar dzelzceļa nodalījuma joslu un izbūvējot slēgtu kolektoru dzelzceļa nodalījuma joslā no Rūpniecības ielas līdz Ventai.

Vidumupīti plānots savienot ar valsts nozīmes ūdensnoteku Bāliņu grāvis, pārbūvējot esošo grāvi, lai nodrošinātu funkcionējošu abu ūdenstilpju savienojumu pie Ganību ielas. Paredzēta grāvja cauruļvada zem Ventspils lidostas skrejceļa tīrīšana un grāvja pārtīrīšana, padziļinot aizsērējušo gultni.

Sarkanmuižas dambja un Brīvības ielas krustojumā plānots pārbūvēt lietus ūdens kolektoru, lai palielinātu ūdens caurplūdi.

Tāpat Sarkanmuižas dambī no Lauku ielas līdz Brīvības ielai izbūvēs papildu lietus ūdens kolektoru, lai palielinātu lietus ūdens caurplūdi.

Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) ir atbalstījusi projekta Plūdu riska samazināšanas pasākumi Ventspils pilsētā iesniegumu. Tuvāko dienu laikā tiks slēgts līgums ar CFLA. Jau pašlaik ir izsludināts pirmās kārtas būvdarbu iepirkums, kas paredz pārbūvēt Vidumupītes nogāzes un gultni posmā no upītes ietekas Ventas upē līdz Durbes ielai.

Kopējās projekta izmaksas ir 1 757 674 eiro, no kuriem 1 485 986 eiro finansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds, 52 447 eiro – valsts, bet 219 241 – Ventspils pašvaldība.

Projekts tiks realizēts no 2017. līdz 2020.gadam.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Komunālā pārvalde