Otrdienas vakarā izšķirošo spēli FIBA Čempionu līgas grupu turnīrā par iekļūšanu izslēgšanas spēlēs aizvadīs BK Ventspils, kas uzņems Grieķijas klubu Saloniku PAOK. Abām komandām der tikai uzvara, lai iekļūtu play-off. Ventspilniekiem šī spēle būs īpaši grūts pārbaudījums divu faktoru dēļ: pirmkārt, komandai nevarēs palīdzēt divi līderi, otrkārt – savas mājas spēles komanda aizvadījusi ne pārāk veiksmīgi.

Interesanti, ka spēles sākums būs Latvijā neierasti vēlu – plkst. 21.30. Tas skaidrojams ar to, ka šāda līmeņa sacensībās parasti pēdējās kārtas izšķirošās spēles notiek solidāri vienā laikā, lai tādējādi izvairītos no ērtāka rezultāta.

Pirms pēdējās kārtas gan ventspilniekiem, gan Saloniku klubam ir pa sešām uzvarām 13 spēlēs, kas abas komandas ierindo dalītā ceturtajā-piektajā vietā. Uz spēles likta uzvarētāja kārts – tas, kurš uzvarēs, dosies tālāk, bet zaudētāji turpinās cīņas pēc ranga zemākajā FIBA Eiropas kausa izcīņā.

Abu komandu pirmajā tikšanās reizē Salonikos ventspilniekiem padevās ne visai veiksmīgs sniegums. Tika piedzīvots zaudējums ar 76:83, lai arī vē pirms pēdējās ceturtdaļas bija vadībā ar četru punktu pārsvaru.

Ventspilniekiem šajā spēlē nevarēs palīdzēt divi no līderiem. Kā ziņo BK Ventspils, abi basketbolisti turpina dziedēt savainojumus. Lai arī Šķēle šobrīd aizvada vieglus treniņus kopā ar komandu, tomēr spēlē laukumā doties nevarēs. Bruševicam rehabilitācijas laiks ir nepieciešams ilgāks un kopā ar komandu šobrīd netrenējas. Labā ziņa, ka otrdien laukumā plāno atgriezieties Roberts Freimanis.

Ventspils komanda pēdējās nedēļas laikā ir svinējusi divas uzvaras. Vispirms Čempionu līgā svinēta svarīga uzvara Itālijā, bet pēc tam brīvdienās pārliecinoši uzvarēts Latvijas Basketbola līgas spēlē Liepājā. Savukārt PAOK vispirms Čempionu līgā savās mājās uzvarēja Klaipēdas Neptunas, bet pēc tam zaudēja Grieķijas čempionāta spēlē pret Panathinaikos.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA