Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) pirmdien nosaukusi pretendentus uz Latvijas gada balvu sportā desmit nominācijās. Starp visiem nominantiem ir arī divi ventspilnieki – Rio olimpisko spēļu ceturtās vietas ieguvēja un nule kā pasaules pieaugušo čempionātā ASV bronzas medaļu ieguvusī svarcēlāja Rebeka Koha, kā arī Latvijas bobsleja izlases galvenais treneris Sandis Prūsis.

Par labākās Latvijas sportistes godu sacentīsies pasaules čempionāta bronzas medaļas ieguvēja un Eiropas vicečempione cīņā Anastasija Grigorjeva, Latvijas rekordu septiņcīņā labojusī vieglatlēte Laura Ikauniece-Admidiņa, pasaules čempionāta bronzas, Eiropas U-20 čempionāta uzvarētāja un sudraba medaļu Eiropas čempionātā ieguvusī svarcēlāja Rebeka Koha, Francijas atklātā tenisa čempionāta uzvarētāja Jeļena Ostapenko, kā arī Latvijas tenisa ranga otrais numurs, pasaules 15.rakete Anastasija Sevastova.

Koha 2016.gadā saņēma Gada balvu sportā kā gada uzlecošā zvaigzne.

Labākā trenera nominācijā konkurence ir ne mazāk saspringta, jo līdzās Prūsim uz balvu pretendē Ainars Bagatskis, kurš aizveda vīriešu basketbola valstsvienību līdz piektajai vietai Eiropas čempionātā, kā arī Dainis Dukurs, kura trenētie skeletonisti – abi dēli, kā arī Krista Netlau, turpināja dominēt pasaulē nozīmīgākajās sacensībās.

Papildu šīm nominācijām tiks pasniegta balva Gada sporta skolotājam (konkursu organizē un uzvarētāju nosaka Izglītības un zinātnes ministrija), LTV Speciālbalva, Paraugs sportā un Gada balva sporta žurnālistam, ko piešķir Artūra Vaidera fonds. Savukārt portālā DELFI uzsākts līdzjutēju balsojums par Populārāko sportistu. Latvijas populārākais sportists tiks noskaidrots telefona balsojumā par trim finālistiem, kurš notiks svinīgās ceremonijas Latvijas Gada balva sportā laikā tiešraidē 21.decembrī LTV1 pulksten 21.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA