Lasmanis komandas snaiperis, Latvija uzvar Ķīnu un Japānu

473

Latvijas 3×3 basketbola komanda svētdien Tokijas olimpiskajās spēlēs svinēja divas uzvaras, vispirms pašā cīņas galotnē izraujot uzvaru pār Ķīnu ar 18:17, bet pēc tam ne mazāk saspringtā gaisotnē ar 21:18 pārspējot arī Japānu.

Mačā ar ķīniešiem latviešiem bija pārākums, panākot 8:4 un 14:10, bet tad izdevās panākt arī 17:11. Šķita, ka uzvara ir rokā, taču mača galotnē ķīniešiem izdevās negaidīti atspēlēties līdz 17:17. Latvieši spriedzi izturēja un Nauris Miezis guva uzvaras grozu 18:17. Tiesa, vēl bija jāspēlē, bet latvieši droši kontrolēja spēli, turklāt ķīnieši acīmredzot bija jau izšāvušies un vairs necīnījās.

Ventspilnieks Kārlis Lasmanis šajā mačā guva 11 no komandas 18 punktiem.

Vēlāk bija paredzēta spēle ar Japānas valstsvienību. Lai gan latvieši dominēja laukumā un veikli apspēlēja japāņu aizsardzību, taču nekur tālu netika, tieši otrādi – priekšā bija pat spēļu saimnieki. Viņi pārsteidza ar augsto precizitāti, turklāt – no tālās distances un pārgalvīgās situācijās. Katrs, kā vīri teica, “trakais metiens” iekrita grozā…

Mača galotnē Latvija bija vadībā ar 19:18. Latvijai bija uzbrukums, Miezins pēc pretinieka apspēles nonāca labā situācijā, lai dotos uz grozu, taču izvēlējās piespēlēt Krūmiņam uz ārējo līniju, kurš bija precīzs un nodrošināja Latvijai uzvaru – 21:18.

Lasmanim šajā spēlē septiņi punkti.

25.07.2021 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: FIBA