Saprātīgi, racionāli domājošiem cilvēkiem ir jāvakcinējas, lai mazinātu risku saslimt ar Covid-19, un vakcinācija pret Covid-19 ir labākais veids, kā ierobežot šīs slimības izplatīšanos. Šādu viedokli intervijā LTV Panorāmai izteica Valsts prezidents Egils Levits.

Uz jautājumu, kāpēc mums joprojām ir tik liela sabiedrības daļa, kas nav vakcinējusies, prezidents sacīja, ka šāda sabiedrības daļa ir visās pasaules, Eiropas valstīs, bet “tas ir jautājums par racionāliem argumentiem, cik tālu tie darbojas, un racionālie argumenti, diemžēl, nedarbojas 100%”.

“Bet laba ziņa ir tā, ka visiem arī obligāti nav jāvakcinējas, jo ir tā saucama pūļa imunitāte. Sakarā ar vīrusa Delta paveidu gan nepietiks ar divām trešdaļām, bet vajadzēs vairāk nekā 80%. Bet protams, tie cilvēki, kuri ir racionāli domājoši, saprātīgi cilvēki, tie arī vakcinējas. Kaut vai savās interesēs.”

Jautāts par to, ka rudens tuvojas un tiek prognozēts Covid-19 ceturtais vilnis, kā vairāk mudināt cilvēkus vakcinēties, Levits teica: “Es domāju, ka primāri cilvēkiem pašiem jādomā – nepalaist garām šo izdevību vakcinēties, tad arī rudenī, ziemā būs mazāka varbūtība, ka cilvēki saslims.

Es domāju, ka katrs cilvēks domā par sevi un racionāls cilvēks patiešām arī apsver šos riskus. Un risks saslimt, smagi saslimt cilvēkam, kurš ir vakcinējies, ir daudz mazāks.

Ir neliela grupa cilvēku, kuri medicīnisko iemeslu dēļ nevar vakcinēties, tad jābūt ārsta atzinumam. Tur arī cits regulējums nepieciešams. Bet absolūti, absolūti lielam vairumam šādu specifisko medicīnisko iemeslu nav. Un katrs saprātīgs cilvēks arī domā [par to, kā ] samazināt risku saslimt.”

25.07.2021 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja