Latvijas U-18 hokeja izlase, kuras sastāvā cīnās arī ventspilnieks Kristaps Kristiņš, pasaules čempionāta elites divīzijas otrajā spēlē cienīgā cīņā ar 2:4 piekāpās vienaudžiem no Kanādas, liecina turnīra rīkotāju informācija.

Kanādieši ir šī turnīra galvenie favorīti, tādēļ pret viņiem komanda gatavojās īpaši grūtai cīņai. Kanādieši visā spēlē izdarīja 52 metienus pa Latvijas izlases vārtiem, bet Kārlis Mežsargs atvairīja 48 no tiem. Latvieši arī nepalika parādā, traucējot kanādiešu vārtsargu 27 reizes.

Spēles pirmajā trešdaļā izdevās izturēt kanādiešu spiedienu, turklāt latvieši vairākkārt spēlēja mazākumā. Otrā perioda vidū īsā laikā kanādieši panāca 2:0, taču latvieši nesalūza. 42 sekundes pirms pārtraukuma Anrī Lavinskis vienus vārtus atguva.

Jūtot, ka ir iespējas atspēlēties, pēdējā periodā tika mobilizēti maksimāli spēki. Pēdējais periods vispār bija ļoti aktīvs, ko parāda arī metienu attiecība (20:15 Kanādas labā). Pretinieki gan panāca 3:1, taču sešas minūtes pirms pamatlaika beigām Sandis Vilmanis samazināja starpību līdz minimumam. Nelaimīgā kārtā pēdējā minūtē komanda kļūdījās spēlētāju nomaiņā, par ko saņēma divu minūšu noraidījumu. Jau pēc 10 sekundēm kanādieši bargi sodīja un guva uzvaras vārtus.

Ventspils hokeja audzēknis – uzbrucējs Kristaps Kristiņš spēlēja šoreiz ceturtajā maiņā, punktus nenopelnīja, izdarīja vienu metienu pa vārtiem un uzvarēja sešos no 18 ripas iemetieniem.

Nākamo maču Latvija aizvadīs 1. maijā ar Zviedriju, kas vispirms ar 5:1 apspēlēja baltkrievus, bet tad negaidīti smagi kapitulēja kanādiešiem ar 1:12.

29.04.2021 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: IIHF