Leģendārajam vieglatlētikas trenerim Grīvam piešķirts Triju Zvaigžņu ordeni

1284
Autors: Evija Trifanova/LETA
Autors: Evija Trifanova/LETA

Latvijas Republikas proklamēšanas 98.gadadienas priekšvakarā Ordeņu kapituls piešķīris 62 augstākos valsts apbalvojumus, un saņēmēju vidū ir arī ventspilnieks, leģendārais vieglatlētikas treneris Māris Grīva. Viņam piešķirts Triju Zvaigžņu ordeņa III šķiras ordenis un ir iecelts par ordeņa komandieri.

Apbalvojumu pasniegšanas ceremonija tradicionāli notiks 18.novembrī Rīgas pilī.

Māris Grīva, strādājot 47 gadus par vieglatlētikas treneri, ir kļuvis par vienu no leģendārākajām Latvijas sporta personībām un vienmēr strādājis sportam un mācījis to darīt citiem. Grīva ir gan 1980.gada olimpiskā čempiona šķēpa mešanā Daiņa Kūlas treneris, gan kādreizējā Latvijas rekordista un trīs olimpisko spēļu dalībnieka šķēpa mešanā Ērika Raga treneris, gan 2012.gada Londonas olimpisko spēļu dalībnieces tāllēkšanā Laumas Grīvas treneris. Šobrīd viņš strādā ar talantīgākajiem vieglatlētiem, kuri iekļauti augstas klases sportistu sagatavošanas centra pilotprojektā Ventspilī.

Grīva ir sniedzis būtisku ieguldījumu sporta attīstībā Ventspils pilsētā, kopš 1994.gada viņš ir Ventspils pilsētas domes Sporta komisijas loceklis, ir bijis Ventspils pilsētas domes deputāts no 2005. līdz 2009.gadam.

Par sasniegumiem augstas klases sportistu sagatavošanā vieglatlētikā Grīva 2000.gadā saņēma Ventspils pilsētas balvu, bet 2006.gadā – Ventspils pilsētas Lielo balvu.